NOTILAN HOTEL: OKNO NA MANHATTAN

MAC

20.4.2012

MIEJSCA

Od kilku miesięcy wielbiciele podróży i hoteli butikowych mają kolejne warte odwiedzenia miejsce - to nowojorski Nolitan Hotel, stworzony przez studio Grzywinski + Pons.

Nowojorskim architektom zależało, aby hotelowi goście mieli jak najlepszy kontakt z miejskim krajobrazem. Dlatego szklana fasada dominuje już od poziomu gruntu, a duże okna gwarantują widoki na panoramę miasta.

"Nolitan to najlepsze miejsce na doświadczanie Manhattanu" - twierdzą hotelowi goście. Beton sprzężono tutaj ze szkłem a także miękkimi parkietami. Cała bryła została zaś wpisana w otoczenie tak, aby nie naruszać miejskiej tkanki. Do dyspozycji gości pozostają dość zróżnicowane wnętrza, dominuje jednak chłodny, nowojorski minimalizm bez zbędnych ornamentów. A gigantyczne, szklane ściany można przesłaniać wewnętrznymi kotarami - w ten sposób dbając o zachowanie prywatności.

Nolitan - butikowy hotel jest usytuowany na Manhattanie i dysponuje prywatnym salonem na dachu oraz 55 pokojami z bezpłatnym, bezprzewodowym dostępem do sieci. Stacja metra Bowery znajduje się zaledwie jedną przecznicę od budynku.

Lokalizacja hotelu sprzyja poznawaniu atrakcji Nowego Jorku, gdyż w promieniu 5 km znajdują się Plac Times Square, kompleks Rockefeller Center oraz hala widowiskowa Madison Square Garden.

Ceny za noclegi są zróżnicowane, rozpoczynają się od 150 dolarów.

Więcej: www.gp-arch.com, www.nolitanhotel.com

Nolitan - butikowy hotel, usytuowany na Manhattanie. fot. Materiały prasowe

Hotel liczy 55 pokoi. fot. Materiały prasowe