NO.W – INNOWACYJNA KOLEKCJA OTWIERA NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII CERAMIKI

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

ŁÓDŹ 16.7.2020

DESIGN RZECZY

Woda jest niezbędna do życia, ale i do tworzenia. Rękodzielnicze tworzenie porcelany pociąga za sobą również olbrzymie wykorzystanie i zanieczyszczenie wody. Czy można jakoś odwrócić ten proces? Firma Revol udowadnia, że jest to możliwe.

Francuski producent porcelany zrobił krok milowy w procesie ochrony zasobów planety, recyklingu i wykorzystania własnych odpadów przemysłowych, radykalnie ograniczając zużycie wody i podstawowych minerałów w produkcji porcelany. Wizja marki polegająca na oferowaniu wyrobów przyjaznych środowisku, które wykonane są z gliny ceramicznej i emalii pochodzącej z recyklingu staje się rzeczywistością. Glina ceramiczna Recyclay jest wynikiem rewolucyjnego sposobu przetwarzania zanieczyszczonych wód przemysłowych. Oznacza to, że Revol może oczyścić wodę i przywrócić ją do stanu naturalnego, jednocześnie odzyskując materię mineralną pochodzącą z gliny i emalii. Z tej materii tworzy nową glinę ceramiczną o takich samych właściwościach technicznych jak każda inna ceramika.

No.W to kolekcja zaprojektowana proekologicznie. Pierwsza kolekcja zastawy stołowej wykonana z innowacyjnej gliny Recyclay jest prosta, subtelna, trwała, ręcznie produkowana. Jednocześnie to jedna z najbardziej solidnych i funkcjonalnych kolekcji porcelany, przeznaczona dla profesjonalnych szefów kuchni, dla odpowiedzialnych i dbających o środowisko kucharzy. No.W jest dopełnieniem zarówno wyrafinowanych dań jak i minimalistycznych, jakościowych potrawy.

Więcej na: www.tghome.pl