NIEWIELKIE MIESZKANIE NA WAKACJE LUB WYJAZD SŁUŻBOWY

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: KRONIKI.STUDIO

GDAŃSK 8.10.2020

ARCHITEKTURA STYL ŻYCIA

Gdańsk Przymorze. To właśnie tutaj projektanci z Asymetric Studio zrealizowali swój kolejny projekt - mieszkanie pod wynajem. Wyzwaniem, przed jakim stanęli, było stworzenie nietuzinkowego wystroju przy ograniczonym budżecie.

Mieszkanie zlokalizowane jest na dwunastym piętrze w nowym budynku i składa się ze strefy dziennej z kuchnią, sypialni oraz łazienki. Wszystko to na powierzchni 38 metrów kwadratowych, które można wynająć.

Prace rozpoczęto od wyburzenia ściany działowej między salonem a sypialnią i zamontowaniu szklenia, które wydzieliło obie funkcje, optycznie znacznie powiększając przestrzeń. Upraszczając komunikację w mieszkaniu zyskano sporo przestrzeni do przechowywania. Szafę dostępną od strony sypialni połączono z szafą dostępną przy wejściu – stworzył się funkcjonalny trzon, będący głównym akcentem mieszkania, który przy okazji skrywa w sobie domowe biuro do tzw. „home office” – dyskretne miejsce do pracy, które bywa niezbędne na wyjazdach służbowych. Pojawiające się mocne akcenty kolorystyczne zostały zrównoważone bielą.

Więcej na: www.asymetric-studio.com