NIERUCHOMOŚĆ SPRZEDAM ŁADNIE!

DARIA LINERT

WARSZAWA 27.12.2012

ARCHITEKTURA LUDZIE STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Ogląda, sprawnie określa dla kogo byłoby najbardziej atrakcyjne. Potem planuje, jak za rozsądną cenę wprowadzić kilka zmian, które sprawią, że nieruchomość sprzeda się na pniu. - Przygotowując mieszkanie do sprzedaży, wiem, że muszę wpłynąć na te same ośrodki w mózgu, które decydują o zakochaniu - mówi Maria Semczyszyn, bohaterka nowego programu telewizji DOMO+ "Home staging - mieszkania do sprzedania".

Choć kupując mieszkanie lub dom liczy się lokalizacja i cena, to jednak decyduje również "to coś" co nas zachwyci. - Nie jestem projektantem wnętrz, home staging to bardziej praca scenografa, który tworzy pewne obrazy tak, by trafić w emocje i gusta jak najszerszej grupy. By chodząc do domu czy mieszkania, poczuli się pewnie i bezpiecznie i zechcieli już zostać.

Od pół roku rynek nieruchomości w Polsce zamarł. Nie jest łatwo sprzedać mieszkanie, czy dom. Dlatego nowym programie poznamy kilka cennych porad, niekoniecznie kosztownych trików. Czasem wystarczy sprzątnąć, zmienić dywaniki w łazience, przestawić kilka mebli. Czasem warto pomalować i wprowadzić w mieszkaniu spójność. Czasem warto jednak zburzyć jedną ścianę i odnowić kuchnię. - Home staging musi być opłacalny, dlatego robimy tylko takie zabiegi, które pozwolą lepiej i szybciej sprzedać mieszkanie lub dom. W naszej pracy nie staramy się ukrywać wad, bo to jest nieuczciwość. Ludziom zwyczajnie często brakuje wyobraźni i nie widzą, jak z zagraconego mieszkania pomalowanego w pstrokate kolory zrobić przyjazne sobie miejsce do życia. Bo sprzedawanie nieruchomość to jak sprzedawanie marzeń. I to jest moja praca.
- dodaje Semczyszyn.

"Home staging - mieszkania do sprzedania". Premiera: godz. 21:05, 25 grudnia, telewizja DOMO+

Maria Semczyszyn, bohaterka nowego programu telewizji DOMO + "Home staging - mieszkania do sprzedania". fot. Materiały prasowe

"Home staging - mieszkania do sprzedania". Premiera: godz. 21:05, 25 grudnia, telewizja DOMO +. fot. Materiały prasowe