NATASHA PAVLUCHENKO PODBIŁA RZYM!

MAC

RZYM 14.2.2013

LUDZIE MODA WYDARZENIA

Już sam pokaz na AltaRomAltaModa jest dużym sukcesem. Gdy jeszcze nowa kolekcja ma bardzo dobre przyjęcie, sukces jest jeszcze pełniejszy. Gdy niedawno Natasha Pavluchenko zaprezentowała nową kolekcję w stolicy Włoch, okrzyknięto ją "Odkryciem Rzymu". Polka zaprezentowała tam po raz pierwszy autorską technologię, polegającą na formowaniu kształtu ubrań z jednego fragmentu materiału.

AltaRomAltaModa to specyficzne i dość hermetyczne pokazy. Wydarzenie w stolicy Włoch odbywa się od 1998 roku, choć oczywiście ich tradycja jest znaczenie dłuższa. Wymyślono je, by przywrócić Rzymowi jego rolę w świecie mody, który we Włoszech jest kojarzony przede wszystkim z Mediolanem.

Obecnie projektant musi się "przebijać" przez eliminacje, a jego propozycje oglądają wybitni specjaliści. To oni decydują, czy kolekcja może zagościć w Rzymie.

Projektantce z Bielska-Białej (pochodzącej z Białorusi) się powiodło, a jej kolekcję NEO Couture fall/winter 2013/2014 w Wiecznym Mieście zaprezentowano w styczniu. Tamtejsza publiczność doceniła jej wysiłki: spodobał się jej nienaganna linia, wyrafinowana forma i najwyższa jakość wykonania oraz dbałość o najmniejsze detale. Całość kolekcji tworzy ponad 20 modeli, wszystkie ogniskują się wokół wyobrażenia kobiety-rycerza, która stała się potężną inspiracją dla Pavluchenko. Kolekcja jest minimalistyczna i pełna wewnętrznej harmonii, a przy tym zdominowana przez niemal architektoniczne kroje. Na rzecz formy zredukowano też kolory, ograniczone do czerni, bieli oraz beżu.

Projektantka w Rzymie zaprezentowała po raz pierwszy autorską technologię, polegającą na formowaniu kształtu ubrań z jednego fragmentu materiału. Duże znaczenie ma także połączenie tradycyjnych i nowoczesnych materiałów, gdzie wełna, kaszmir, jedwab i muślin przenikają się z tkaninami syntetycznymi.

Po pokazie projektantka odbierała nie tylko gratulacje, ale też zaproszenia na kolejne pokazy, także we Włoszech. Pavluchenko będzie m.in. gościem specjalnym podczas pokazów mody młodych polskich projektantów w Mediolanie w czerwcu tego roku.

Więcej: www.natashapavluchenko.pl


Kolekcja NEO Couture autorstwa Natashy Pavluchenko urzekła wloską publiczność. fot. Materiały prasowe

Natasha Pavluchenko. fot. Materiały prasowe

Projektantka zaprezentowała w Rzymie autorską technologię, polegającą na formowaniu kształtu ubrań z jednego fragmentu materiału. fot. Materiały prasowe

Całą kolekcję tworzy ponad 20 modeli. fot. Materiały prasowe