NALU BODYWEAR. HOŁD DLA ODWAŻNYCH I CHARYZMATYCZNYCH KOBIET

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 22.10.2020

MODA

– Czy żyjąc w dużym mieście, biegając pomiędzy jego atrakcjami, jesteś w stanie utrzymać swój unikalny rytm i żyć na własnych zasadach? Czy dajesz się ponieść wirowi miasta, czy raczej uważnie wsłuchujesz się w siebie? Jak brzmi Twój rytm? – pyta Aleksandra Hanuszewicz, założycielka Nalu Bodywear, przedstawiając najnowszą kampanię marki.

Jesienna kolekcja to hołd dla odważnych, nieposkromionych, charyzmatycznych kobiet, które nie boją się pokazać swojej wyjątkowości, a także dla wszystkich tych, które pragną takimi być. – Zależy mi przede wszystkim na tym, aby kobiety nie były przebrane, nie udawały kogoś innego niż naprawdę są, bo taka jest teraz moda. Chcę, aby ubrania wyrażały ich wnętrze i żeby poczuły się w nich najlepszą wersją siebie – mówi projektantka. Kim jest bohaterka najnowszej kolekcji? To warszawianka, która dokładnie wie, czego chce od życia. Nie biegnie razem z tłumem, jest artystką dnia codziennego, a ubieranie traktuje jako zabawę i formę sztuki. Na szczególną uwagę w jesiennej kampanii Nalu zasługują wnętrza i architektura. To pierwsza taka sesja marki, która jest ściśle umieszczona w dużym mieście, a nie w naturze. Surowość modernistycznej architektury przełamano wytwornością i przepychem warszawskich barów, gdzie bohaterka tańczy do rana w rytm muzyki. Najnowsze ubrania to również bardzo osobiste projekty Aleksandry. – W swojej głowie pokonałam barierę: od chęci przypodobania się wszystkimi swoimi ubraniami do pokazania tego, co mi naprawdę w duszy gra. Część projektów, takich jak różowy płaszcz czy wzorzysty garnitur, już od dawna chodziły za mną i czekały, aż je uszyję – opowiada.

Kolekcja „What’s your rhythm?” to przede wszystkim eklektyzm, z którego wyraźnie wybija się stylistyka lat 70. Koszula ze spiczastym kołnierzem zestawiona z kamizelką i szerokimi spodniami to stylizacja wyjęta wprost z filmu „Gorączka sobotniej nocy”. Klimat disco został przełamany charakterystycznymi dla marki romantycznymi sukienkami w duchu vintage oraz koszulami z żabotem w stylu artystycznej bohemy. Całość uzupełniają oversizowe płaszcze, spódnice z rozcięciem na udzie oraz krótkie swetry, które idealnie komponują się do spodni z wysokim stanem. Tkaniny, które zostały wybrane do najnowszej kolekcji to głównie ekologiczna bawełna, wiskoza i włoska wełna.

Więcej na: www.nalubodywear.com