Mini fabryka najlepsza

Amsterdam | MAK

29 kwietnia 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy | Wydarzenia |

Magazyn „Frame” wraz ze studiem Moooi przyznał nagrodę za najlepszy projekt zgłoszony do konkursu Frame Moooi Award. Nagroda trafiła do trójki projektantów, autorów Impulsive Furnishing Unit.

Magazyn „Frame” wraz ze studiem Moooi przyznał nagrodę za najlepszy projekt zgłoszony do konkursu Frame Moooi Award. Nagroda trafiła do trójki projektantów, autorów Impulsive Furnishing Unit.

Za zwycięskim projektem stoi trio: Itay Ohaly, Thomas Vailly oraz Christian Fiebig. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta, w sumie do konkursu zgłosili się projektanci z ponad 70 krajów świata. Ostatecznego wyboru najlepszego projektu – bo do ścisłego finału zakwalifikowano w sumie 9 propozycji – dokonał juror i ekspert. Tą rolę pełniła Jana Scholze, kuratorka specjalizująca się we wzornictwie, związana z londyńskim Victoria & Albert Museum.

Nagrodzony projekt – Impulsive Furnishing Unit – znajduje się na przecięciu pracy rzemieślniczej i przemysłowej. W tym urządzeniu meble powstają z arkuszy drewna, podawanego jeden po drugim, tak aby finalnie osiągnąć gotowy, zaprojektowany wcześniej mebel. Taka systemowa praca przypomina fabrykę, jednak wszystkie elementy powstają przy wykorzystaniu zaledwie jednego urządzenia, dostosowanego do wymiaru przemysłowej palety. Dzięki temu nie tylko zajmuje niewiele miejsca, ale także łatwo może być transportowane z miejsca na miejsce.

Podczas opracowywania projektu urządzenia jego twórcy współpracowali m.in. z naukowcami, technologami i programistami komputerowymi. Projekt powstał we współpracy z gminą Eindhoven, Stichting Ruimte, Leeuwerik, CNC-Discount oraz HepcoMotion.

Zwycięski zespół projektowy otrzymał w nagrodę czek na 25 tys. euro.

Więcej: www.frameweb.com

Powiązane artykuły:

Z powodu epidemii koronawirusa targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Wirus nieufności

Mediolan | 26 lutego 2020

Targi w Mediolanie przeniesione z kwietnia na czerwiec

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile. – Potrafimy działać jeszcze lepiej – cieszy się prezes targów Claudio Luti

Potrafimy działać

Mediolan | 18 kwietnia 2019

Organizatorzy zadowoleni z 58. edycji Salone del Mobile [zdjęcia]

iSaloni 2019. Rok Leonarda da Vinci. Przewodnik po mediolańskim tygodniu designu

Rok Leonarda

Mediolan | 24 marca 2019

Mediolan oficjalnie Miastem Designu.

Szklany spektakl pełen bestii, antybohaterów i złośliwych stworzeń [zdjęcia]

Gabinet strachu

Mediolan | 17 maja 2018

Szklany spektakl pełen bestii i antybohaterów [zdjęcia]

Rekordowy Mediolan [zdjęcia]

Znów rekord

mediolan | 13 maja 2018

57. iSaloni sukcesem pod względem frekwencji i jakości relacji handlowych.