MILANO PREVIEW: POLTRONA FRAU – LEKKOŚĆ I SKÓRA

MAM

MEDIOLAN 5.4.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY WYDARZENIA

Poltrona Frau w czasie 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) zaprezentuje dwa projekty Roberto Lazzeroniego. Ten włoski dizajner z popularną marką jest związany od dłuższego czasu. Na fali powodzenia dwóch poprzednich projektów: Gigner oraz Fred (krzesła i stołu) teraz postanowił stworzyć dwa intrygujące dodatki do salonu.

Pierwszy z nich to stół Bolero - z eleganckimi, jasnymi liniami i inkrustacjami o różnych wzorach na powierzchni oraz ze zminimalizowaniem grubości blatu, który powstaje z litego drewna.

Ze stołem Bolero koresponduje drugi z najnowszych projektów Lazzeroni dla Poltrona Frau, czyli krzesło Montera. To bez wątpienia połączenie lekkości formy ze zmysłowym urokiem skóry. Powierzchnie krzesła tworzą dwa skontrastowane ze sobą materiały. W tylnej części oparcia można dostrzec delikatne szwy oraz ukryty suwak. Wszystkie elementy w Montera są skrojone na miarę.

Więcej: www.poltronafrau.com

Milano Preview - to cykl "Design Alive", w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Krzesło Montera. fot. Materiały prasowe

Stół Bolero. fot. Materiały prasowe