MILANO PREVIEW: BONALDO PO JAPOŃSKU

MAC

MEDIOLAN 27.3.2013

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Włoski producent Bonaldo w czasie 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia) zaprezentuje kilka nowych mebli, zainspirowanych m.in. japońską kulturą.

Octa Table zaprojektowany przez Bartoli Design to nawiązanie do łacińskich i greckich słów "octo" i "okta", oznaczających po prostu cyfrę "osiem". To zarazem liczba nóg w nowym stole stworzonym przez włoską markę.

Inną nowością jest wieszak Kadou Coat stworzony przez Ryosuke Fukusada. Jego forma nawiązuje do tradycyjnego japońskiego wazonu kwiatowego - sama jego nazwa oznacza zresztą "sztukę kwiatów". Kadou Coat może również być wykorzystany jako podstawa do lampy.

- Tym projektem pokazujemy zachodniemu światu elementy tradycyjnej kultury japońskiej, odrodzonej we współczesnych materiałach, kształtach i kolorach. Często japońskie projekty powstają spontanicznie, są zatem funkcjonalne i mają naturalne kształty - przyznaje Fukusada.

Na iSaloni włoska marka pokaże też Contrast Bed, projekt Alaina Gillesa. Podstawową cechą tego łóżka jest zagłówek, który można "ubrać" w rozmaite pokrycia. Tym sposobem łóżko może mieć wiele "osobowości".

Premierowo w Mediolanie zobaczymy też Orion Coffee Table, którego autorem jest Jarrod Lim, stworzony ze stalowych nici tworzących pierścienie, która zachodzą na siebie. Blat stworzono z nieprzezroczystego szkła.

Więcej: www.bonaldo.it

Milano Preview - to cykl "Design Alive", w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Wieszak Kadou Coat stworzony przez Ryosuke Fukusada. fot. Materiały prasowe

Octa Table zaprojektowany przez Bartoli Design. fot. Materiały prasowe

Orion Coffee Table, którego autorem jest Jarrod Lim. fot. Materiały prasowe

Contrast Bed, projekt Alaina Gillesa. fot. Materiały prasowe