MIANO PREVIEW: CREATIVE SPACE SERBIA

MAC

MEDIOLAN 8.4.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY WYDARZENIA

Design rodem z Serbii będzie można zobaczyć podczas 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia), gdzie już po raz trzeci zostanie zaprezentowana ekspozycja Creative Space Serbia.

To inicjatywa serbskiego rządu i jego Agencji Promocji Eksportu (SIEPA). Najciekawsze zakwalifikowane do prezentacji projekty będzie można oglądać na wystawie “Yurope - The 3rd domestic landscape” na Fuorisalone.

Trafią na nią m.in. projekty Any Babic oraz Sasy Mitrovica. Babic stworzyła system pod nazwą Play, który tworzy pięć połączonych ze sobą skrzynek narzędziowych. Jej obiekt przypomina diabelski młyn w miniaturze, w którym obok funkcjonalności (w końcu w Play możemy przetrzymywać przedmioty) ważny staje się element zabawy. Play jest wykonany ze sklejki, wnętrza pudełek są wielobarwne.

Drugi z projektów to Matrioszka autorstwa Sasy Mitrovica. To także system połączonych ze sobą elementów, które można jednak dowolnie ustawiać. Tworzą je komody, garderoby czy kredensy. I podobnie jak w dalekim pierwowzorze, czyli rosyjskiej lalce, elementy można ukrywać, oczywiście mniejsze w tych większych.

Więcej: www.creativespaceserbia.com

Milano Preview - to cykl "Design Alive", w którym zapowiadamy nowości, jakie w kwietniu pojawią się na największych targach designu na świecie oraz podczas imprez towarzyszących 52. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (9-14 kwietnia).

Matrioszka - projekt Sasy Mitrovica. fot. Materiały prasowe

Matrioszkę tworzą komody, garderoby czy kredensy. fot. Materiały prasowe

System Play tworzy pięć połączonych ze sobą skrzynek narzędziowych. fot. Materiały prasowe