LLOYD TABLE: NAJPIERW HOTEL, TERAZ DOM

MAC


13.9.2012

RZECZY

Czasem przedmioty stworzone na specjalne zamówienie potrafią wzbudzić tak duże zainteresowanie, że ich producenci i projektanci decydują się na wprowadzenie ich do "szerszego obiegu". Tak stało się min. z Lloyd Table, stworzonych pierwotnie z myślą o Lloyd Hotel i Cultural Embassy w Amsterdamie.

Stoły, pierwotnie wykorzystywane w amsterdamskim hotelu stworzył Christoph Seyferth. Dizajner pochodzi pochodzi z Maastricht, zajmuje się nie tylko projektowaniem przedmiotów, ale również wnętrzami, architekturą, sztukami pięknymi a także rzemiosłem (m.in. stolarstwem). A pierwsze projekty stworzył już jako nastolatek.

Jego obiekty regularnie trafiały do sprzedaży za pośrednictwem serwisów specjalizujących się w projektach "młodych, zdolnych". Lloyd Table, o którym w ostatnich miesiącach stało się dość głośno, to jeden z elementów większej całości - Functionals Collection. Tworzą ją starannie wyselekcjonowane przedmioty, które cechuje przede wszystkim ich funkcjonalność i prostota. Wszystkie mają też opierać się ulotnym i zmiennym modom, stając się bardziej ponadczasowymi propozycjami.

W myśl tych idei takim przedmiotem okazuje się Lloyd Table. Został wykonany ze stali, ma prostą lecz bardzo wytrzymałą konstrukcję. Stół to połączenie stabilności i elastyczności w jednym. Jego nogi dopasowują się do podłoża, dlatego nieźle sprawdza się np. w plenerze, postawiony na nierównościach terenu. Jest dostępny w kilku kolorach i rozmiarach, w zależności od przeznaczenia, może znaleźć zastosowanie zarówno we wnętrzach jak i w ogrodzie czy na tarasie. Dostępne barwy to m.in. czerń, biel, błękit czy szarość.

Stoły dla Functionals kosztują od ok. 700 euro.

Więcej: www.functionals.eu, www.seyferth.nl

Stół stworzył Christoph Seyferth. fot. Materiały prasowe

Pierwotnie powstały z myślą o Lloyd Hotel w Amsterdamie. fot. Materiały prasowe

Lloyd Table jest częścią Functionals Collection. fot. Materiały prasowe

Stół to połączenie stabilności i elastyczności w jednym. fot. Materiały prasowe