KOMPOSTOWNIK DLA MIEJSKICH OGRODNIKÓW

MM

8.3.2012

RZECZY

Absolwent londyńskiego Kingston University stworzył kompostownik, który z pewnością ucieszy nie tylko klasycznych ogrodników, ale również tych którzy uprawiają warzywa w warunkach miejskich. Jego projekt może znaleźć zastosowanie nie tylko w dużych areałach, ale także na balkonie bądź dachu.

Kompostownik stworzył Ben Fursdon i jego funkcjonowanie oparł o naturalną moc robaków. Urządzenie wykorzystuje przede wszystkim domowe odpady organiczne, najczęściej resztki pożywienia. To pomysł głównie dla tych kucharzy, którzy dbają o swój przydomowy ogród a zarazem uwielbiają wykorzystywać idee recyklingu.

Dzięki pomysłowi Bena Fursdona nie tylko mniej organicznych odpadów może trafiać na wysypiska, ale też energia zawarta w resztach powróci w postaci środków odżywczych dla roślin. Kompostownik działa w ten sposób, że ze zgromadzonych z nich resztek powstaje płynny nawóz, organiczny i z dużą ilością minerałów.

Jak zapewnia projektant, nawóz pozwoli w krótkim czasie na szybką poprawę jakości roślin ogrodowych i sprawi, że będą wyglądać zdrowiej nawet w miejskich warunkach.

Projekt Ben Fursdon to kolejny wynalazek, który powstał w Kingston University w Londynie. Także w tej uczelni Tom Back stworzył projekt ula, który z łatwością może pozwolić na produkcję miodu w warunkach miejskich.

Więcej: www.ben-fursdon.co.uk

Kompostownik Bena Fursdona. fot. Materiały prasowe

Urządzenie może przydać się również w warunkach miejskich. fot. Materiały prasowe

Finalnym produktem procesów zachodzących w kompostowniku jest nawóz. fot. Materiały prasowe