KOKON DO ŻYCIA

MAC

ZURYCH 30.11.2012

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Szwajcarska marka Micasa Lab na nowo zdefiniowała ludzką przestrzeń, niezbędną do egzystencji. W wyniku prowadzonych przez nią badań powstała kapsuła, jednym kojarząca się z prywatnym sanktuarium, innymi zaś intymnym pokojem, służącym po prostu do życia. Projekt Cocoon 1 ma średnicę 180 cm, jest przezroczysty, i możemy wykonywać w nim wszystkie podstawowe czynności.

Owalna kapsuła powstała z tworzyw, jej wnętrze wypełniają modułowe fragmenty mebli, które można w dowolny sposób ze sobą układać w większą całość. Moduły mają różne i żywe kolory.

Całą przestrzeń życiową w kapsule możemy na własny użytek organizować - w zależności od potrzeb Cocoon 1 może stać się sypialnią, pokojem dziennym bądż też przechowalnią przedmiotów, a nawet niewielką kuchnią. W kapsule można zainstalować podstawowe narzędzia i urządzenia, jest wyposażona w zasilacz energii.

Szwajcarska marka zapewnia, że sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak i w przestrzeniach otwartych, w ogrodzie, a nawet w formie zawieszonej na drzewie.

Kapsuła kosztuje 2 990 dolarów.

Więcej: www.cocoonlife.ch

Cocoon to projekt marki Micasa Lab. fot. Materiały prasowe

Kapusła ma średnicę 180 cm. fot. Materiały prasowe

Cocoon 1 może stać się sypialną, pokojem dziennym bądż też przechowalnią przedmiotów, a nawet niewielką kuchnią. fot. Materiały prasowe