JASPER MORRISON I JEGO ŻYCIE W OGRODZIE

MAC

10.9.2012

RZECZY

Studio Brytyjczyka Jaspera Morrisona swój najnowszy projekt przygotowało dla znanego hiszpańskiego producenta, marki Kettal. Co ciekawe, praca nad kolekcją mebli ogrodowych Park Life trwała 4,5 roku.

Nowa kolekcja jest zarazem pierwszą, jaką znany angielski projektant (pracujący m.in. dla marek Vitra, Cappellini, Magis, Muji, Samsung czy Rosenthal) poświęcił meblom ogrodowym. Morrison zresztą od lat słynie z perfekcyjnie przygotowywanego procesu projektowego. Nie inaczej stało się ze zleceniem od hiszpańskiej marki.

- Pracowaliśmy nad tą koncepcją przez 4,5 roku. Trwało to tak długo, ponieważ musiałem znaleźć odpowiednie kody dla mebli ogrodowych, ponieważ to zupełnie inna kategoria przedmiotów, niż meble do wnętrz. To ciekawe doświadczenie, stworzyliśmy mnóstwo prototypów, jestem jednak bardzo zadowolony z efektu finalnego - przyznaje Jasper Morrison.

Kolekcja Park Life jest kompletna, w jej skład wchodzą stoły, krzesła, sofy i leżanki. Meble zostały pomyślane tak, aby były łatwe zarówno w transporcie jak i w przechowywaniu w okresie zimowym, gdy z nich nie korzystamy. Są ponadto lekkie oraz bardzo łatwo można je przemieszczać. Premierowo pokazano je podczas targów iSaloni w Mediolanie. Nie trafiły jeszcze do sprzedaży.

Więcej: www.kettal.com, www.jaspermorrison.com

Praca nad kolekcją mebli ogrodowych Park Life trwała 4,5 roku. fot. Materiały prasowe

Kolekcja Park Life jest kompletna, w jej skład wchodzą stoły, krzesła, sofy i leżanki. fot. Materiały prasowe

Meble po raz pierwszy zaprezentowano wiosną w Mediolanie. fot. Wojciech Trzcionka