INTRYGUJĄCE MASŁO Z NOŻEM

MM

22.1.2011

RZECZY

Jesteś w podroży, na letnim wypadzie, spędzasz wolne chwile w plenerze - a zarazem chcesz przygotować sobie śniadanie z obowiązkowym masłem, a masz problem ze znalezieniem noża? Teraz to już nic trudnego.

Intrygujące opakowanie na masło zaprojektował Koreańczyk Yeongkeun Jeong. Oczywiście mieści się w nim porcja masła, jednak nowe rozwiązanie pojawia się w formie zamykania. Otóż jest z nim nóż, który przylega do opakowania, i służy rozsmakowywaniu porcji masła.

Drewniany nóż jest zintegrowany z pozostałą częścią opakowania, a jego obecność sprawia, że planując wyjazd n.p. na piknik nie musimy już zabierać ze sobą dodatkowych sztućców. Co więcej, drewniany nożyk może nam służyć dalej, niekoniecznie trzeba go wyrzucać wraz z zużytym plastikowym pojemnikiem.

Być może jedyną wadą nowego opakowania z nożykiem jest to, że służy od jednocześnie jako pokrywa - i niestety przed użyciem drewno może mieć kontakt z innymi produktami a także potencjalnie, jeszcze w sklepie, mogą go dotykać niezliczone pary rąk.

Opakowanie "Butter!Better!" powstało z myślą o maśle, choć projektant nie wyklucza, że jego pomysł mógłby się sprawdzić także w przypadku innych produktów.

Interesujące opakowanie na masło zaprojektował Koreańczyk Yeongkeun Jeong. fot. ARC

Drewniany nóż jest zintegrowany z pozostałą częścią opakowania. fot. ARC

Nóż przylega do opakowania, i służy rozsmakowywaniu porcji masła. fot. ARC