HOTEL W ODCIENIU BURSZTYNU

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: TOM KUREK

GDAŃSK 28.4.2017

DESIGN MIEJSCA

Hotel Almond na gdańskiej Starówce powstał w miejscu budynku dawnej pralni garnizonowej przekształconej następnie w fabrykę kakao i marcepanu. Autorka projektu wnętrz - Paulina Czurak, właścicielka biura architektonicznego Ideograf, tworząc przestrzeń starała się odnaleźć liczne nawiązania do historii miejsca.

Na część hotelową składa się 109 pokoi oraz liczne przestrzenie wspólne. W lobby zwracają uwagę kamienne blaty z onyksu, nawiązujące do tradycyjnego gdańskiego bursztynu. Na podłogach pojawiają się zaprojektowane specjalnie na potrzeby hotelu wykładziny z nadrukiem mapy Gdańska - są to jedne z wielu elementów, które nadają tej przestrzeni unikatowego charakteru.

Industrialnego charakteru wnętrzu dodają podwieszane półki oraz sama konstrukcja baru, na którym pojawiają się kafle w geometryczne wzory, które w płynny sposób łączą się z brukiem dębowym w podłodze. Klamrą kompozycyjna domykającą motyw drewna we wnętrzu jest pojawiająca się na suficie restauracji drewniana kratownica. Podobny element odnajdziemy również w lobby.

Więcej na: www.ideograf.pl