Hotel inspirowany osobą i muzyką Fryderyka Chopina

Motel One, grupa budżetowych hoteli z Monachium, wchodzi do Polski. Pierwszy Motel One Warszawa-Chopin stanął naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Jego wnętrze, wypełnione najlepszymi meblowymi markami na świecie, inspirowane jest oczywiście muzyką.

Wybór Fryderyka Chopina jako motywu przewodniego wystroju hotelu Motel One w Warszawie wydaje się naturalny. Nie tylko ze względu na lokalizację, lecz również na historię kompozytora i jego ogromne znaczenie dla miasta i kultury. Już wchodząc do hotelu goście mają styczność z kompozytorem. Mural przedstawiający Chopina, składający się z nut i obrazu miasta, stworzony przez warszawskiego artystę, Mariusza Libela, zdobi ścianę za recepcją. Inne prace Libela można znaleźć na tylnej ścianie strefy One Lounge. Jest to syrena, symbol Warszawy, przedstawiona na tle herbu miasta. Prace artystyczne są obecne również w każdym z 333 pokoi hotelowych i przedstawiają mniejsze wersje dzieła z wizerunkiem Chopina, które wiszą nad łóżkami.

Przechodząc z recepcji do części wspólnej, mija się meble wypoczynkowe marki Wittmann i Poltrona Frau oraz unikatowe stoliki, które firma Baxter zrobiła na zamówienie Motel One. Mają one na blatach nadrukowane nutniki kompozytora. W całej strefie One Lounge można znaleźć również sofy marki Baxter i Moroso, specjalnie wyprodukowane dla Motel One – wśród nich najbardziej wyróżnia się model, który przypomina klawisze fortepianu. Nie mogło zabraknąć także kultowych, turkusowych foteli w kształcie jajka, które są symbolem marki Motel One. Jednym z elementów, które powodują, że pomieszczenie prezentuje nowoczesną interpretację dawnych czasów, jest kolorowy dywan marki Golran.

Wisząca lampa Capellini stworzona z 50 kolorowych szklanych kul kontrastuje z bielą i czernią eleganckich instrumentów. Dwumetrowy żyrandol Quasar potęguje zaś odczucie siedzenia w wielkiej sali koncertowej. W odrębnej, kameralnej sali konferencyjnej, znajdującej się niedaleko recepcji, wyświetlane są nuty i wizerunki Chopina – podobnie jak w galerii sztuki.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!