HOTEL INSPIROWANY OSOBĄ I MUZYKĄ FRYDERYKA CHOPINA

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 15.7.2019

DESIGN MIEJSCA

Motel One, grupa budżetowych hoteli z Monachium, wchodzi do Polski. Pierwszy Motel One Warszawa-Chopin stanął naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Jego wnętrze, wypełnione najlepszymi meblowymi markami na świecie, inspirowane jest oczywiście muzyką.

Wybór Fryderyka Chopina jako motywu przewodniego wystroju hotelu Motel One w Warszawie wydaje się naturalny, nie tylko ze względu na lokalizację, lecz również na historię kompozytora i jego ogromne znaczenie dla miasta i kultury. Już wchodząc do hotelu goście mają styczność z kompozytorem. Mural przedstawiający Chopina, składający się z nut i obrazu miasta, stworzony przez warszawskiego artystę, Mariusza Libela, zdobi ścianę za recepcją. Inne prace Libela można znaleźć na tylnej ścianie strefy One Lounge – jest to syrena, symbol Warszawy, przedstawiona na tle herbu miasta. Prace artystyczne są obecne również w każdym z 333 pokoi hotelowych i przedstawiają mniejsze wersje dzieła z wizerunkiem Chopina, które wiszą nad łóżkami.

Przechodząc z recepcji do części wspólnej, mija się meble wypoczynkowe marki Wittmann i Poltrona Frau oraz unikatowe stoliki, które firma Baxter zrobiła na zamówienie Motel One - mają na blatach nadrukowane nutniki kompozytora. W całej strefie One Lounge można znaleźć również sofy marki Baxter i Moroso, specjalnie wyprodukowane dla Motel One – wśród nich najbardziej wyróżnia się model, który przypomina klawisze fortepianu. Nie mogło zabraknąć także kultowych, turkusowych foteli w kształcie jajka, które są symbolem marki Motel One. Jednym z elementów, które powodują, że pomieszczenie prezentuje nowoczesną interpretację dawnych czasów, jest kolorowy dywan marki Golran.

Wisząca lampa Capellini stworzona z 50 kolorowych szklanych kul kontrastuje z bielą i czernią eleganckich instrumentów, a dwumetrowy żyrandol Quasar potęguje odczucie siedzenia w wielkiej sali koncertowej. W odrębnej, kameralnej sali konferencyjnej, znajdującej się niedaleko recepcji, wyświetlane są nuty i wizerunki Chopina – podobnie jak w galerii sztuki.

Mural przedstawiający Chopina, składający się z nut i obrazu miasta, stworzony przez warszawskiego artystę, Mariusza Libela, zdobi ścianę za recepcją.

W 333 pokojach znajdziemy lampy Tolomeo Artemide, czy fotele Freifrau.