FUJIFILM X100S. PIĘKNY I SZYBKI

TWO

11.1.2013

DESIGN RZECZY STYL ŻYCIA

Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyk z lat 80. W środku ten "wintydżowy" aparat kryje jednak technologie XXI wieku. W marcu na polskim rynku pojawi się Fujifilm X100S - nowe wcielenie niezwykle popularnego w ostatnim czasie kompaktu z dużą matrycą i jasnym, stałoogniskowym obiektywem.

Dwa lata temu Fujifilm wprowadziło znakomity model aparatu X100 ze stałoogniskowym obiektywem Fujinon 23 mm F2, wyróżniający się piękną konstrukcją korpusu i doskonałą jakością obrazu. Teraz na rynek trafi jego następca X100S.

Ten kompaktowy aparat fotograficzny klasy Premium z matrycą o rozdzielczości 16.3 miliona pikseli posiada najszybszy na świecie AF, który ustawia ostrość zaledwie w ciągu 0,08 sekundy, zaś czas opóźnienia w wyzwoleniu migawki to zaledwie 0.01 sekundy. Inną nowością modelu jest funkcja “Cyfrowego Podziału Obrazu”, która wyświetla podwójne obrazy po lewej i prawej stronie w celu wyrównania ich podczas manualnego ustawiania ostrości. Pozwala to na wyjątkowo precyzyjne ustawienie ostrości, gdy pracujemy przy w pełni otwartej przysłonie lub robimy zdjęcia makro. Pomocna jest także funkcja Wyróżniania Wierzchołków Ostrości, zaznaczająca w fotografowanym motywie obszary o podwyższonym kontraście, co zapewnia bardziej płynne i precyzyjne dostrajanie ostrości.

W zależności od fotografowanego motywu i sceny użytkownicy mogą przełączać pomiędzy dwoma typami obrazu celownikowego: optycznym i elektronicznym.

Na razie cena nie jest ustalona na polski rynek. Za granicą cena kompaktu wyniesie ok. 1 299 dolarów. Aparat pojawi się w sprzedaży pod koniec marca.

Więcej: www.fujifilm.eu/pl

Fujifilm X100S można będze kupić w stylowym futerale. fot. Materiały prasowe

Aparat pojawi się na polskim rynku w marcu. fot. Materiały prasowe

Fujifilm X100S to kompaktowy aparat fotograficzny klasy Premium. fot. Materiały prasowe