FOTEL NA 100-LECIE POLTRONY FRAU

MAC

30.7.2012

RZECZY

Pomysł Benjamina Huberta, przedstawiciela najmłodszej generacji brytyjskich projektantów okazał się najlepszy w konkursie, jaki zorganizowała słynna marka Poltrona Frau. Jego fotel pod nazwą Juliet to nie tylko hołd złożony marce i jej tradycyjnym sposobom wytwarzania. To także nawiązanie do historii. Juliet nie powstałaby, gdyby nie dawne włoskie... stroje renesansowe

Poltrona Frau obchodzi jubileusz, i to nie byle jaki - firma działa już od stu lat. Na tą okoliczność ogłosiła konkurs, do którego zaprosiła znakomitych projektantów z całego świata, a ci zmierzyli się z zadaniem przygotowania mebla, który godnie wpisałby się w urodziny.

Zaproszenie obok Huberta przyjęli m.in. Nika Zupanc, Nendo, Stephen Burks, Constance Guisset czy Daphna Laurens. Oceniające projekty międzynarodowe jury nie miało wątpliwości - najciekawszą propozycję przygotował Brytyjczyk (rocznik 1984), który mimo młodego wieku na już na koncie współpracę z wieloma światowymi markami.

Jego fotel nawiązuje do tradycyjnego sposobu produkowania mebli w Poltrona Frau. Zwraca uwagę jego plisowane, skórzane siedzisko - ta forma to swobodna interpretacja włoskiej odzieży renesansowej, a zwłaszcza popularnych wówczas "dmuchanych" rękawów.

Skórę wzbogacono o trójkątny wzór, a ponadto wykorzystano drewnianą ramę siedziska, na którą naciąga się skórę w wybranym kolorze. Rama zwęża się u dołu, by szerokie ramiona "rozstawić" u zwieńczenia oparcia - dzięki temu użytkownik fotela odczuwa duży komfort. Wewnętrzna struktura powstała z litego drewna bukowego oraz sklejki brzozowej. Z kolei siedzisko oraz oparcie jest wypełnione pianką poliuretanową.

Fotel powstał w limitowanej, kolekcjonerskiej serii.

Więcej: www.poltronafrau.it, www.poltronafrau.com, www.benjaminhubert.co.uk

Juliet - nowy fotel Benjamina Huberta. fot. Materiały prasowe

Powstał dla marki Poltrona Frau, która obchodziła setne urodziny. fot. Materiały prasowe

Fotel powstał w limitowanej, kolekcjonerskiej serii. fot. Materiały prasowe