FORUM DESIGNU W DAWNYM HOTELU FORUM

ŁUKASZ POTOCKI

KRAKÓW 25.8.2014

DESIGN MIEJSCA WYDARZENIA

W Krakowie powstaje Forum Designu - unikatowe miejsce, w którym będzie można kupić przedmioty wykonywane przez kilkudziesięciu polskich i europejskich projektantów. Przestrzeń znajduje się w dawnym Hotelu Forum, tuż obok klubu Forum Przestrzenie, aktualnie najmodniejszego miejsca w mieście. Oficjalne otwarcie już 30 sierpnia!

Forum Designu znajduje się w zrewitalizowanej przestrzeni dawnych kuchni legendarnego Hotelu Forum, na powierzchni wynoszącej 380 metrów kwadratowych. Za wizualną aranżację efektownej przestrzeni odpowiada NAWER - artysta street artowy i projektant. - Chcemy pokazać dobry niemasowy design i przekonać ludzi, że posiada niezaprzeczalną wartość - mówi Agata Frankiewicz, jedna z inicjatorek powstania Forum Designu. - Zamierzamy też promować naszych twórców, organizując rozmaite wydarzenia z pogranicza kultury i sztuki. W ten sposób wpisujemy się w ideę Wyspy Forum, która grupuje kreatywnych ludzi z Krakowa.

Forum Designu ma być nie tylko rozległą przestrzenią wystawienniczą. Będzie też promować dobry, polski design. Odbywać się tu będą liczne wydarzenia: targi, warsztaty projektowania, dni designu, spotkania z artystami i architektami wnętrz, ćwiczenia i zabawy dla dzieci. Forum Designu brać udział będzie również w eventach organizowanych przez Forum Przestrzenie i Forum Mody.

30 sierpnia odbędzie się uroczyste otwarcie Forum Designu połączone z imprezą promującą polski design oraz after party w Forum Przestrzenie. Adres:  Forum Designu, ul. Marii Konopnickiej 28 (dawny Hotel Forum, parter).

Więcej na: www.facebook.com/forumdesignu