FOGO ISLAND INN JUŻ OTWARTY

MAN

FOGO 15.11.2013

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie - wyspa Fogo to jeden z wymarzonych kierunków podróży. Na wyspie działa już system rezydencyjny, w którym mogą uczestniczyć twórcy z różnych dziedzin, poczynając od sztuk plastycznych, a na projektantach urządzeń medycznych kończąc. Teraz, aby poczuć niebywałą moc tego zakątka na ziemi, nie trzeba wcale starać się o program rezydencyjny. Można po prostu wsiąść w samolot, a po wylądowaniu wynająć pokój w otwartym niedawno Fogo Inn.
Za projekt hotelu odpowiadało to samo studio, które zrealizowało cały kompleks domków na Fogo - Saunders Architecture przy wsparciu Shorefast Foundation. O fenomenie tego miejsca pisaliśmy w wiosennym numerze kwartalnika "Design Alive".

Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Choć domki do pracy twórczej były już wówczas czynne, do ukończenia pozostał jedynie hotel. Od kilkunastu tygodni przyjmuje już pierwszych gości. Do ich dyspozycji pozostaje 29 pokoi hotelowych, a z każdego z nich roztacza się widok na niezrównane pejzaże okolicy. Goście mogą korzystać w nim także z wielu innych atrakcji, a są to m.in. galeria sztuki, bibioteka, salon, jadalnia a także, na wyższych kondygnacjach, siłownia, sale konferencyjne, a nawet kino. Na dachu natomiast umieszczono m.in. jacuzzi z widokiem na Atlantyk.

W pokojach hotelowych istnieje możliwość opalania drewnem, a połączenie nowofunlandzkiej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami i współczesnym wzornictwem daje nieprawdopodobne doznania. Ceny za dobę hotelową rozpoczynają się od 550 dolarów.

Więcej: www.fogoislandinn.ca