Fedde Bistro. Nienachalna elegancja

Prostota, ponadczasowość, nienachalna elegancja były motywem przewodnim projektu wnętrz Fedde Bistro. Za wnętrze nowego lokalu w Baltiq Plaza w Gdyni odpowiadają Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski.

– Ważnym aspektem, który miał spory wpływ na powstanie projektu jest lokalizacja. Centrum Gdyni, ul. Świętojańska i charakterystyczne położenie w sąsiedztwie Pomnika Harcerzy i Kamiennej Góry zobowiązywały do przyjęcia pewnych założeń. Na samym początku powstawania projektu została podjęta decyzja o uszanowaniu charakteru gdyńskiego modernizmu, który jest wizytówką Gdyni – opowiadają autorzy projektu Fedde Bistro. – Samo wnętrze naładowane jest mnóstwem detali i szczegółów odwołujących się do świeżej, gdyńskiej architektury pierwszej połowy XX wieku. Inspiracje te można zauważyć zarówno w skali całego założenia jak i samych materiałach wykończeniowych. Surowe elementy takie jak odsłonięte miejsca gdzie widać beton lub instalacje zostały przełamane delikatnymi i eleganckimi krągłościami widocznymi w konstrukcji baru, ścian, sufitu oraz dodatków takich jak oświetlenie. Drobne mosiężne akcenty dodają wnętrzu elegancji i szyku a marmurowe elementy dodają odrobiny luksusu.

Ukłonem w stronę gdyńskich tradycji architektonicznych jest zastosowanie posadzki lastrykowej, która pojawia się niemalże w każdej przedwojennej kamienicy w Gdyni a dziś jest materiałem niemalże zapomnianym. Układ funkcjonalny bistro tworzy kameralny klimat z możliwością podglądania tego co dzieję się w kuchni. Sala podzielona została na dwie strefy, które w nieznacznym stopniu się od siebie różnią. Połączenie tych detali i rozwiązań tworzy spójną całość o ponadczasowym klimacie z charakterem gdyńskiego modernizmu.

Więcej na: www.bistrofedde.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

LUIS Mexicantina. Modernizm w roli głównej

LUIS Mexicantina

Gdynia | 11 września 2020

Najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne 2020 roku

Massolit Cooks

Massolit Cooks

Kraków | 20 marca 2020

Charakterne bistro w sercu krakowskiego Kazimierza

Aptekarski sznyt Wiśniewskiego

Aptekarski sznyt

Gdańsk | 30 września 2018

Wiśniewski - projekt Rafała Kaletowskiego oraz Macieja Ryniewicza.

Stan Surowy

Stan Surowy

Warszawa | 30 sierpnia 2018

Stołeczny gastrobar studia Ggrupa projektowa.