Wszystkie produkty Aine zadebiutowały we wrześniu u. roku na London Design Fair. Koncepcję kolaży zawdzięczamy Pszemkowi Dzienisowi, który podjął się również sfotografowania obiektów. Wycinanie zdjęć i kompozycja to wspólne dzieło Dzienisa i Moniki Brodki.

ESTETYKA TO NIE WSZYSTKO

TEKST: JULIA CIESZKO, ZDJĘCIA: PSZEMEK DZIENIS I BRODKA

WARSZAWA 12.4.2018

DESIGN RZECZY

Aine to krótkie serie mebli przeznaczonych do małych mieszkań. Każdy z produktów służy przynajmniej dwóm celom użytkowym i można mu nadawać wciąż nowe role.

Poprzez zastosowane rozwiązania projektant Błażej Podkówka przyporządkowuje swoim obiektom różnorodne funkcje. Każdy z nich tworzony jest tak, by w prosty i szybki sposób podróżował z właścicielem z mieszkania do mieszkania. W Aine estetyka to jedynie punkt wyjścia dla tworzenia interesujących i funkcjonalnych form. Meble powstają według idei: „Posiadać mniej, ale jak najlepiej wykorzystywać to, co mamy”.

Błażej Podkówka jest projektantem wzornictwa przemysłowego oraz doświadczenia użytkownika (User Experience Designer), który wielokrotnie tworzył i współpracował przy wdrożeniach z zakresu mebli, elektroniki, sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Ukończył projektowanie form przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz studia z zakresu UX Design na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Więcej na: www.ainefurniture.com