DALEKOWSCHODNIA DUCHOWOŚĆ

TEKST: KAROLINA KOSYNA-FUJA, ZDJĘCIA: MAX ZIELINSKI

WARSZAWA 3.9.2016

MODA

Kaaskas wstrzela się w trendy swoimi kolekcjami, które łączą prostą formę z oryginalnymi dalekowschodnimi printami. Styl marki został zdefiniowany przez założycielki, siostry Skórzyńskie (projektantkę Kasię Skórzyńską i socjolożkę Julię Skórzyńską–Ślusarek), które połączyły wiedzę socjologiczną z umiejętnościami projektowania.

Każda kolekcja jest ultrakobieca. Wpisuje się w trendy wielopoziomowego myślenia o projekcie. Ma spełniać wymagania estetyczne i stylizacyjne najbardziej wymagających klientów. Z jednej strony moda Kaaskas sprawia, że kobieta staje się krucha i delikatna, a z drugiej strony jest mocnym fundamentem, który daje podstawę, solidną formę. Każda część kolekcji to wyraz przeplatającej się wiedzy i pasji oraz ciągłych poszukiwań i bacznej obserwacji współczesnego świata. Pokazuje harmonię współczesnej kobiety na każdym poziomie życia, które same w sobie ma być szczęśliwe, a nie tylko prowadzić do szczęścia.

Projektantki stawiają klientki w centrum, każdy element można dopasować pod siebie, tym samym odpowiadają na trend dążenia do indywidualnego stylu. Krótkie serie, różne warianty kolorystyczne oraz wzory dają możliwość stworzenia stylizacji podkreślających wizerunek zarówno w życiu codziennym, jak i przy bardziej wymagających okazjach.

Dalekowschodnia duchowość jest widoczna. Odczytać ją można również w prezentacji kolekcji. Eteryczna, wchodzi na poziomy ekspresji, gdzie żaden z elementów nie znalazł się przypadkiem. Znajomość bieżących trendów i ich aplikacja do kolekcji wskazują innowacyjność marki i twórczą energię projektantek.

Więcej na: www.kaaskas.com