CZESŁAW DLA DZIECI

MAK

POZNAŃ 9.6.2013

LUDZIE MODA RZECZY STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Już po raz 3. Poznań gościł najmłodszych wielbicieli projektowania. Podczas dwudniowego Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci nie tylko można było wziąć udział w warsztatach czy obejrzeć wystawy, ale również spotkać muzyka Czesława Mozila.

W sumie podczas festiwalu odbyło się kilka warsztatów rozwijających kreatywność dla kilkuset uczestników, ale także spektakle teatralne dla najmłodszych, kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów, powstała też strefa testowania zabawek. Nowością i zaskoczeniem dla odwiedzających była interaktywna wystawa Design by Concordia Kids w całości stworzona przez dzieci. Wśród eksponatów znalazły się m.in. książka kucharska z bio-przepisami, teatrzyk kukiełkowy czy okładka magazynu Kikimora. - Wystawa "Design by Concordia Kids" tak się spodobała uczestnikom, że wyruszy w podróż po Polsce i będzie pokazywana na innych imprezach związanych z designem - informują organizatorzy. Na wystawie był prezentowany limitowany projekt koszulki dla marki Czesiociuch, wybrany przez jego założyciela Czesława Mozila. A sam muzyk był gościem specjalnym imprezy. Wraz z projektantką Dorotą Zielińską stworzył duet jurorski na warsztatach, podczas których wybrano finalny projekt nadruku na koszulkę. Limitowana edycja została wdrożona do sprzedaży przez markę Czesiociuch.

Warsztaty odbyły się w Concordii Design. - Duża frekwencja i ogromne zainteresowanie spowodowało, że kolejna edycja festiwalu planowana jest w przyszłym roku - dodają organizatorzy.

Więcej: www.concordiadesign.pl

Na dwa dni Poznań stał się dziecięcą stolicą designu. fot. Materiały prasowe

Czesław Mozil wraz z projektantką Dorotą Zielińską byli gośćmi specjalnymi festiwalu. fot. Materiały prasowe

Na najmłodszych czekało 300 miejsc na rozmiatych warsztatach. fot. Materiały prasowe

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w przyszłym roku. fot. Materiały prasowe