CZAS NA WARSZAWĘ

MAC


WARSZAWA 20.1.2013

DESIGN RZECZY

Choć na ulicach polskich miast dostrzeżenie modelu samochodu Warszawa graniczy niemal z cudem, to jednak w najbliższym czasie pewne elementy kultowego pojazdu mogą się pojawiać na naszych rękach. A to wszystko za sprawą marki Xicorr zajmującej się produkcji zegarków, która postanowiła "odkurzyć" popularny kiedyś pojazd i skupiła swoją uwagę na jednym z jego bardziej charakterystycznych elementów.

Producent wykorzystał część deski rozdzielczej - prędkościomierz, który posłużył jako punkt wyjścia dla tarczy zegarka. Bo choć wprawdzie w projektach zegarków wykorzystano znane wszystkim użytkownikom Warszawy rozwiązanie, połączono je jednak ze sportowym charakterem czasomierza.

Kopertę zegarka wykonano ze stali nierdzewnej, tarcza z kolei została pokryta szkłem szafirowym, które ma dobre właściwości antyrefleksyjne. Zegarek jest dość intuicyjny, a cyfry na tarczy umieszczono w odniesieniu do jej osi. Tym samym bardzo łatwo odczytać aktualne położenie wskazówek zegarka. Modele zegarków Xicorr FSO (M20.01 i M20.02) wyposażono w naciąg automatyczny, łożyska wyposażono w 26 kamieni. Rezerwa chodu wynosi ok. 42 godzin.

Jak zapewnia marka, modele związane z samochodem Warszawa to dopiero początek nawiązań do polskich samochodów. Na swój debiut czekają już m.in. zegarki, dla których inspiracją będzie m.in. Syrena Sport. - Ambicją naszej firmy jest, aby napisy "Made in Poland" i "Wyprodukowano w Polsce" znajdujące się na tarczach naszych zegarków, odnosił się nie tylko do zegarka jako całości, ale i jak największej liczby jego elementów składowych. W kolejnych modelach będziemy chcieli wprowadzać elementy kopert, tarcze, wskazówki czy koronki dostarczane przez naszych lokalnych partnerów lub produkowane bezpośrednio w naszej manufakturze. Kolejnymi celami będzie opracowanie mechanizmu z własnymi modyfikacjami. Naszym marzeniem jest stworzenie w pełni własnego mechanizmu - deklarują w Xicorr.

Modele FSO są już w sprzedaży. Kosztują 1399 zł.

Więcej: www.xicorr.com

Producent wykorzystał część deski rozdzielczej - prędkościomierz, który posłużył jako punkt wyjścia dla tarczy zegarka. fot. Materiały prasowe

Kopertę zegarka wykonano ze stali nierdzewnej, tarcza z kolei została pokryta szkłem szafirowym, które ma dobre właściwości antyrefleksyjne. fot. Materiały prasowe

Modele FSO są już w sprzedaży. Kosztują 1399 zł. fot. Materiały prasowe