CLAMPED STOOL: STOŁEK DO SKŁADANIA

MAC


30.8.2011

RZECZY

Izraelski projektant Daniel Glazman stworzył niedawno Clamped Stool, czyli stołek do własnoręcznego składania. Pomysł pojawił się w głowie projektanta podczas pobytu na berlińskim festiwalu DMY, gdzie zauważył mnóstwo mebli trudnych w montażu. Clamped Stool jest jego odpowiedzią na skomplikowany czasami świat siedzisk.

Glazman jest absolwentem Akademii Sztuki i Designu Bezalel w Jerozolimie. Już podczas studiów podróżował po europejskich festiwalach poświęconych wzornictwu, i obserwował tendencje obecne w najnowszym wzornictwie.

Pracując nad swoim stołkiem postanowił maksymalnie uprościć jego formę: ten składa się z trzech nóg, które użytkownik sam łączy z siedziskiem. Jedna noga jest wyposażona dodatkowo w zacisk, który blokuje całą złożoną wcześniej konstrukcję. Dzięki niemu Clamped Stool jest stabilny i wytrzymuje obciążenie, z jakim radzą sobie konstrukcje wykonane np. z litego kawałka drewna.

- Zaprojektowałem stołek, który będzie łatwy i intuicyjny w montażu, a zarazem sprawi nam nieco zabawy - przyznaje Daniel Glazman. Jego projekt będzie w tym roku prezentowany na wystawie Make Me! podczas festiwalu Łódź Design.


Clamped Stool, czyli stołek do własnoręcznego składania. fot. ARC

Przedmiot będzie można zobaczyć na wystawie Make Me! podczas festiwalu Łódź Design. fot. ARC

Stołek składa się z trzech nóg, które użytkownik sam łączy z siedziskiem. fot. ARC