CERAMIKA BLISKO NATURY


MAC

28.9.2012

RZECZY

Rina Menardi to włoski producent niezwyklej ceramiki. Od ponad 30 lat tworzy przedmioty codziennego użytku i wciąż prowadzi badania na temat kolorów, personalizacji technik produkcji i osiągania kształtów odzwierciedlających schematy natury.

Przedmioty z manufaktury Riny Menardi są niepowtarzalne. Gdy zakład rozpoczynał działalność w 1980 roku, jego właścicielka była przekonana, że stworzy akcesoria kuchenne, które będą się opierać seryjności produkcji. Stąd decyzja o zastosowaniu wyłącznie tradycyjnych technik, z wykorzystaniem umiejętności ludzkich rąk.

Od początku Rina Menardi była przekonana, że produkt w żaden sposób nie powinien się narzucać a raczej wyzwalać emocje i sugerować wrażenia wizualne i dotykowe. Nawet wybór gliny, z której będą powstawać przedmioty do kolejnych kolekcji należy do założycielki marki. Wszystko w jej projektach opiera się o doświadczenie natury, z poszanowaniem jej zasad i ograniczeń. Kolekcje Rina Menardi są połączeniem sztuki, wzornictwa i rzemiosła. Powstało ich już kilkanaście, tworzą je nie tylko naczynia ale również wazony.

Niedawno marka zaprezentowała nowy projekt pod nazwą Conchiglie - to asymetryczne naczynia, wyrabiane ręcznie z gliny i unikatowe. Kolekcja składa się z pięciu elementów o różnych wielkościach, od 12 do 40 cm średnicy. Ceny obiektów Rina Menardi zaczynają się od ok. 150 euro.

Więcej: www.rinamenardi.com

Rina Menardi - wloski producent tworzący od ponad 30 lat. fot. Materiały prasowe

Przedmioty z manufaktury Riny Menardi są niepowtarzalne. fot. Materiały prasowe

Niedawno marka zaprezentowała nowy projekt pod nazwą Conchiglie. fot. Materiały prasowe