BRAK CI SZAFY? TO NIE PROBLEM

MAC

2.1.2011

RZECZY

Studio Vic & Fougere pomyślało o wszystkich tych, którzy albo nie chcą mieć szafy albo nie mają na nią miejsca w swoim mieszkaniu

Nils Vik i Thom Fougere to stylistyczni minimaliści, i w tym duchu utrzymali swój najnowszy projekt. To "Bench Rack", czyli konstrukcja służąca do przechowywania ubrań i butów, którą można umieścić w dowolnej części mieszkania.

Pozornie wszystko wygląda tutaj na bardzo uproszczony model, jest jednak wykonane ze stalowej rury, którą poddano rozmaitym odkształceniom, a także drewnianej części, służącej jako podstawka na buty. Elementy są jednak odsłonięte, stąd też zarówno ubrania na wieszakach jak i buty poddane będą nie tylko nieustannemu oglądowi wszystkich domowników oraz gości, ale także wydane na działanie promieni słonecznych oraz... kurzu.

"Bench Rack" zadebiutuje już niebawem w Kanadzie. Wprawdzie ich projekt nie został jeszcze wdrożony, lecz w styczniu pojawi się na wystawie prototypów w Toronto. Czy pojawi się w produkcji zapewne przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Więcej: www.vikfougere.com

Nietypową "szafę” zaprojektowało studio Vic & Fougere. fot. ARC

Zarówno ubrania jak i obuwie możemy mieć wciąż "na widoku”. fot. ARC