BONGO DESIGN STAWIA NA „STALOWE” ZWIERZĘTA

MAC

20.9.2012

RZECZY

Ciężki Królik czy Stalowy Lis to nie tytuły nowych bajek dla najmłodszych lecz nazwy mebli, stworzonych przez polskie studio Bongo Design. Oba przedmioty powstają z metalu, i nie tylko symbolicznie mają swoją wagę.

Heavy Rabbit to siedzisko, które powstaje z połączenia ze sobą 31 metalowych elementów. Wszystkie są ze sobą zespawane i tworzą określoną bryłę, masywną i bardzo trwałą. Stołek waży ok. 18 kilogramów, i jest nie tylko stabilnym siedziskiem, ale również pełni funkcje półki, w której możemy przechowywać książki, czasopisma czy inne podręczne przedmioty.
Stalowe elementy Heavy Rabbit są malowane proszkowo, a klienci mają możliwość wyboru dowolnego koloru z palety RAL.

Uzupełnieniem stołka we wnętrzach może stać się Steel Fox, czyli współczesna odpowiedź na potrzebę dekorowania ścian trofeami myśliwskimi. Bongo Design zaprezentowało zupełnie inne ich wcielenie: geometryczne, w całości wykonane z metalowych przęseł, które połączone w jedną całość przyjmują formę głowy lisa. Steel Fox powstaje w dwóch rozmiarach i różnych wariantach kolorystycznych: od wersji surowej po barwy z szerokiej gamy RAL.

Heavy Rabbit kosztuje 415 euro, z kolei cena Steel Fox waha się od 180 do 220 euro.
Każdy przedmiot jest tworzony na zamówienie i powstaje ręcznie.

Więcej: www.bongo-design.com

Siedzisko Heavy Rabbit. fot. Materiały prasowe

Siedzisko powstaje z połączenia ze sobą 31 metalowych elementów. fot. Materiały prasowe

Steel Fox - ozdobne "trofeum" do zawieszenia na ścianie. fot. Materiały prasowe