ARTSSENTIALS – KALENDARZ DLA MIŁOŚNIKÓW PAPIERU

ŁP

17.11.2011

RZECZY

Firma Arctic Paper już po raz trzeci prezentuje kalendarz Munken Agenda. Tym razem stał się on pretekstem do pokazania tego, jak pasja do papieru, rzemiosła i projektowania łączy papierników pracujących w Munkedal z grafikami i drukarzami w całej Europie. Kalendarz prezentuje pracowników papierni, przybliża rodzinę papierów Munken Design i ukazuje narzędzia znane twórcom związanym ze sztuką drukarską oraz projektowaniem na całym świecie.

Temat przewodni tegorocznej edycji najlepiej oddaje tytuł kalendarza - Artssentials. Ta gra słów angielskich zwraca uwagę na fachowość, kreatywność oraz skuteczne wykorzystanie materiałów i narzędzi. Kalendarz ukazuje wspólny mianownik codziennej pracy w papierni z pracą drukarzy oraz projektantów.

Podobnie jak wcześniejsze edycje, tegoroczny kalendarz został wydrukowany na sześciu różnych gatunkach papieru Munken. I tak jak poprzednio, w kalendarzu wykorzystano specjalny typ oprawy - tzw. francuską, która nie tylko nadaje kalendarzowi elegancki wygląd, ale zapewnia wyjątkową otwieralność, a co za tym idzie - funkcjonalność.

Od 1 listopada kalendarz można zamawiać poprzez stronę www.arcticpaper.com/munkenshop

Arctic Paper wytwarza i sprzedaje najwyższej jakości wysokogatunkowy papier do druku grafiki. Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jest jednym z europejskich liderów swojej branży pod względem wielkości produkcji. Produkcja odbywa się w szwedzkich zakładach Arctic Paper Munkedals i Arctic Paper Grycksbo, w polskiej papierni w Kostrzynie oraz w Niemczech, w zakładzie Arctic Paper Mochenwangen, i wynosi łącznie 825 tys. ton papieru w ciągu roku.

W kalendarzu wykorzystano specjalny typ oprawy - tzw. francuską, która nie tylko nadaje kalendarzowi elegancki wygląd, ale zapewnia wyjątkową otwieralność. fot. Materiały prasowe

Kalendarz został wydrukowany na sześciu różnych gatunkach papieru Munken. fot. Materiały prasowe