ARENA DESIGN 2014: NADCHODZI MATERIAŁOWA (R)EWOLUCJA!

ŁP

POZNAŃ 29.8.2013

DESIGN LUDZIE STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Niemal miesiąc wcześniej niż zwykle - w dniach 18-21 luty 2014 r. -projektanci i producenci z kraju i zagranicy spotkają się w Poznaniu podczas 6. edycji Arena Design, aby podzielić się wiedzą na temat materiałów. Innowacje w tej właśnie dziedzinie staną się motywem wykładów i wystaw. Patronem wydarzenia jest "Design Alive".

Materials - to hasło przewodnie Arena Design 2014. To tutaj specjaliści omówią i zademonstrują zarówno materiały nowej generacji o zaskakujących właściwościach, wytrzymałości, elastyczności czy wadze, jak i te dobrze już znane, ale zastosowane w nowym kontekście.

- Przykładem znanych już materiałów może być choćby płyta drewnopochodna mfp o dużej wytrzymałości, która zaczęła być wykorzystywana we wnętrzach, beton jako materiał, z którego wykonuje się m.in. umywalki i blaty kuchenne, czy spieki kwarcowe o grubości 3 mm ograniczające łączenia do minimum - wymienia architekt Justyna Smolec, prowadząca wykład na temat materiałów podczas ubiegłej edycji Arena Design.

Arena Design jest jedynym w Polsce wydarzeniem, podczas którego zarówno profesjonalni projektanci, jak i studenci mogą nawiązać współpracę z producentami reprezentującymi różne branże, w tym branżę meblarską. Według zapewnień organizatorów temat materiałów szczególnie interesuje obie grupy.

- Wybór tematu przewodniego był wynikiem naszych rozmów z projektantami i producentami, którzy wykazują olbrzymie zainteresowanie materiałami o niezwykłych właściwościach lub niekonwencjonalnym przeznaczeniu. Co oczywiste, poszukiwane są coraz tańsze rozwiązania - zarówno w rozumieniu samego surowca, jak i jego wytrzymałości oraz trwałości w eksploatacji, a nawet wagi podczas transportu. Tematyka materiałów będzie ściśle powiązana z całym programem wydarzenia, począwszy od wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów w dziedzinie designu, a kończąc na niezwykłych ekspozycjach - wyjaśnia Monika Wietrzyńska, dyrektor Arena Design.

Jak co roku, Arena Design zostanie podzielona na 5 stref tematycznych, skierowanych do różnych grup odbiorców. W ramach strefy FORUM uczestnicy wysłuchają wykładów ekspertów, wzrośnie też liczba warsztatów, które podczas ubiegłej edycji cieszyły się ogromną frekwencją. W strefie TOP DESIGN zobaczyć można będzie finalistów i laureatów konkursu o tym samym tytule. Strefa EDUKACJA to prezentacja osiągnięć uczelni wyższych o profilu artystycznym i projektowym, w strefie KTREATYWNI projektanci i biura projektowe przedstawiają swoje portfolio. Strefa INNOWACJE to oferta usług, narzędzi i produktów służących do projektowania.

Więcej: www.arenadesign.pl