ADAM I EWA W JEDNYM STALI DOMU

ŁP

14.11.2011

RZECZY

Zespół projektowy tworzony przez warszawskich architektów Annę i Marka Lorensów działający na polu współczesnej architektury zaprezentował trzy modele sekretarzyków: Adam&Eve i stołu modułowego Cloud.

Oboje ukończyli Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ale ich drogi związały się kilka lat po studiach, również prywatnie. Są małżeństwem, mieszkańcami warszawskiej Sadyby. Marek dość nietypowo przyjął nazwisko Anny i tak też nazwali swoją pracownię oraz markę, którą starają się budować. Za sobą mają pierwsze realizacje i publikacje. Ich projekt CO-house (systemu domów ze słomy), został wybrany jako jedyny z Polski do prezentacji na wystawie "WOOD 2010 Architecture of Necessity" w Virserum Art Museum w Szwecji.

Ostatnio Pracownia Lorens zaprezentowała kolekcję sekretarzyków w wydaniu dla płci męskiej i żeńskiej. Adam to biurko, w którym schować można laptop, papier i akcesoria biurowe. Eve to tymczasem również toaletka z lustrem. Różnice pomiędzy meblami nie ujawniają się od razu - są subtelnie ukryte wewnątrz. Cechą wspólną są również wygięte nogi, tyle że nogi damskie są wygięte nieco zgrabniej niż masywniejsze męskie.

Trzeci z sekretarzyków wygląda jak przecięty w pół plaster miodu. To Cloud, który w 2010 roku zapoczątkowałą serię. Nie ma on typowych szuflad, a schowki, które otwiera się podnosząc drzwiczki.

Sekretarzyki Adam&Eve zostały wykonane z płyty mdf, wewnątrz są fornirowane. Cloud jest natomiast ze sklejki. Materiały użyte do produkcji mebli mogą być jednak dostosowane do wnętrz.

Cloud kosztuje od 3500 zł, a ceny sekretarzyków Adam i Ewa zaczynają się od 2500 zł.

www.lorenslorens.pl

Sekretarzyk Cloud kosztuje od 3500 zł. fot. Materiały prasowe

Adam to biurko, w którym schować można laptop, papier i różne akcesoria. fot. Materiały prasowe

Eve to również toaletka z lustrem. fot. Materiały prasowe