Las Piedas Fasano w Urugwaju. fot. materiały prasowe

NAJPIĘKNIEJSZE BASENY

ANNA BORECKA

ŚWIAT 28.4.2014

ARCHITEKTURA MIEJSCA STYL ŻYCIA

Zbliża się lato, więc coraz częściej myślimy o kąpielach, nie tylko słonecznych. Przygotowując się do letnich wakacji polecamy przyjrzeć się basenom, które bez wątpienia zainspirują do błyskawicznego podjęcia decyzji o jak najszybszym wypoczynku. Oto nasz wybór:

Las Piedas Fasano
Kompleks powstał, by delektować się życiem. Ostoja relaksu powstała na 480 hektarach urugwajskiej przyrody, oczywiście z nieodłącznym akwenem - wszystko w miejscowości Punta del Este. Zaprojektowany przez Isaya Weinfelda.

1Las_Piedas_Fasano_designalive

Tierra Patagonia Hotel & Spa
Zaprojektowany przez zespół: Cazu Zegers, Roberto Benavente oraz Rodrigo Ferrer. Stworzony w poszanowaniu krajobrazu i natury. Tutaj z perspektywy krytego basenu czy jacuzzi można podziwiać piękno Patagonii.

2hotel_tierra_patagonia_designalive

Basen k
To akwen w prywatnej posiadłości w Grimbergen w Belgii. Zaprojektowany przez studio dmvA. Powstał na dachu obiektu, który kiedyś służył jako szkoła, dziś zaś stał się także całkiem interesującym punktem widokowym.

3bsen_k_dmvA_designalive

Lavaflow 7
Wybudowany na Hawajach do projektu Craig Steely Architecture. Tutaj basen dosłownie dzieli dom na dwie części, tworząc zarazem odkryty dziedziniec. Jak się pewnie domyślacie - a uroków kąpieli można korzystać przez cały rok.

4lavaflow_7_designalive 

Dom w Lizbonie
Zlokalizowany przy Travessa do Patrocinio 5. Zrewitalizowany z inicjatywy grupy Building with Art, która wyszukuje w Portugalii nieruchomości a następnie restauruje je w niebanalny sposób. Fasada budynku pokryta jest zielenią, natomiast basen ulokowano na dachu, który jednocześnie pełni też funkcję tarasu.

5Dom_Travessa_Lisbona_designalive

Kubik Extension
Powstały na hiszpańskiej Majorce a zaprojektowany przez GRAS Arquitectos dla prywatnego inwestora. Tutaj właściciele popływają w promieniach słonecznych - basen jest przeszklony. Wnętrza wykonano z marmuru i polerowanych drewnianych desek.

6Kubik_Extension_majorka_designalive

Dom na klifie
Wybudowano go w Alicante w Hiszpanii, na wybrzeża Morza Śródziemnego. Jego mieszkańców zewsząd otacza widok na ocean i góry. Dom zaprojektowała pracownia Fran Silvestre Arquitectos.

7house_on_the_cliff_alicante_designalive

Rezydencja St Leon 10 w Kapsztadzie
Powstała do projektu studia SAOTA. Otoczony pięknymi widokami wybrzeża basen o przejrzystych ścianach sprawia wrażenie, jakbyśmy za moment mogli wpłynąć do oceanu.

8Rezydencja_St_Leon_10_designalive