Z drewnem na nosie

| MON

26 października 2010 | Rzeczy

Włoski projektant stworzył efektowne oprawki do okularów. Dzięki nim nie tylko będziemy dobrze widzieć, ale również nie stracimy poczucia troski o ekologię. Bowiem oprawki designera z Mediolanu są wykonane z drewna.

Włoski projektant stworzył efektowne oprawki do okularów. Dzięki nim nie tylko będziemy dobrze widzieć, ale również nie stracimy poczucia troski o ekologię. Bowiem oprawki designera z Mediolanu są wykonane z drewna.

Matteo Ragni zakłada, że jego oprawki staną się codziennością. Noszą nazwę W-eye i zgodnie z ideą ich twórcy, mogą służyć użytkownikom w klasycznym porządku: do czytania i oglądania telewizji. Najlepiej u siebie w domu. To jednak tylko jedna strona medalu. Nie od dziś bowiem wiadomo, jak wielką wagę niektórzy okularnicy przykładają do oprawek. W tym duchu podążył także Ragni. To właśnie oprawki mogą pomóc w określaniu ludzkiego charakteru, podkreślać te cechy właściciela, na których podkreśleniu najbardziej mu zależy. Stąd też W-eye przykładnie można nosić również w pracy czy na mniej lub bardziej zobowiązujących spotkaniach. Wszystko zależy nie tylko od nastroju właściciela, ale także koloru oprawek, na jaki potencjalny klient będzie chciał się zdecydować. Jednak największą pokusą jest materiał, z którego oprawki nowe oprawki powstają.

W-eye rzeczywiście są wykonane z drewna, jego warstwy są pokryte aluminium. Specyfiką nowego projektu jest fakt, że pozbawione są zawiasów. To niewątpliwie duży atut oprawek. Okulary Ragniego dzięki temu są lżejsze, a wykonane z jednolitego fragmentu drewna potrafią w sposób naturalny dopasowywać się do twarzy użytkownika. Są lekkie, dają poczucie komfortu, są elastyczne i wytrzymałe. Projekt zakłada również kilka wersji kolorystycznych W-eye.

Powiązane artykuły:

Od wsi do wsi

Odnowione

Lavenone | 3 grudnia 2018

Artystyczny projekt Airbnb.

99 unikatów

99 unikatów

Manzano | 6 maja 2015

Just 99 - na przekór jednakowości.

Elegancja w drukowaniu

Piękno druku

Nowy Jork | 9 lutego 2014

Kolekcja Machine Series to akcesoria stołowe wydrukowane w 3D.

”10/10”, czyli Neno od podszewki

Neno od podszewki

Berlin | 29 stycznia 2014

Album ''10/10'' - monografia prezentująca dotychczasowy dorobek studia Nendo.

Rusza mediola?ska wypo?yczalnia Fiat?w

Fiaciki jak rowery

Mediolan | 2 stycznia 2014

650 Fiatów 500 można wypożyczać jak rowery na ulicach Mediolanu.