Wylicytuj design w Łodzi

| MM

19 października 2011 | Wydarzenia

Festiwal Designu w Łodzi to oczywiście mnóstwo przestrzeni wystawienniczych, wiele projektów i idei. W tym roku pojawia się szansa, aby z imprezy wrócić z cennym przedmiotem, który na stałe wpisał się do kanonu polskiego i światowego wzornictwa.

Festiwal Designu w Łodzi to oczywiście mnóstwo przestrzeni wystawienniczych, wiele projektów i idei. W tym roku pojawia się szansa, aby z imprezy wrócić z cennym przedmiotem, który na stałe wpisał się do kanonu polskiego i światowego wzornictwa.

Jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi będzie wystawa oraz aukcja, na którą trafią 64 projekty autorstwa polskich i europejskich projektantów, powstałe od lat 20. XX wieku, aż do czasów współczesnych. Wszystkie projekty będzie można oglądać w Domie Towarzystwa Kredytowego, Wśród nich znajdują się m.in. ikony polskiego wzornictwa XX wieku, np. przedwojenny serwis Kula zaprojektowany przez Bogdana Wendorfa, serwis Dorota autorstwa Lubomira Tomaszewskiego, krzesełko Sarenka stworzone przez grupę “Ład”, czyli Olgierda Szlekysa i Władysława Wincze.

Projektom polskich twórców będą towarzyszyć również obiekty-ikony ze świata, m.in. fotel Wassily Marcela Breuera, lampa PH-5 Poula Henningsena czy krzesła Panton Chair Vernera Pantona. – Aukcja to jeden z pierwszych takich projektów w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu w Łodzi jest “Zmiana”. Stąd celem wystawy i aukcji jest zmiana sytuacji polskiego wzornictwa na naszym rynku, czyli budowanie świadomości rynkowej wartości prac z obszaru designu i zachęta do budowania własnej kolekcji wzornictwa: polskiego i zagranicznego – przyznaje Katarzyna Figura z Fundacji ARTon, kuratorka wystawy.

Na aukcję trafią również polskie projekty ostatnich lat, w tym m.in. Oskara Zięty, Tomka Rygalika, Roberta Majkuta, Roberta Pludry, grup Fawory i Wzorowo, Agnieszki Bąk, Kariny Marusińskiej czy Agnieszki Bar.

Wystawa przedaukcyjna rozpocznie się 20 października, natomiast samą aukcję zaplanowano na 29 października o godz. 19.00 w DTK (ul. Pomorska 21). Organizatorem wystawy oraz aukcji jest Fundacja ARTon.

Więcej: www.fundacjaarton.pl

Pobierz katalog aukcji: tutaj

Powiązane artykuły:

Mazda Design Experience. Młodzi designerzy podbijają świat

Mazda Design

Warszawa | 8 stycznia 2021

Młodzi designerzy podbijają świat w konkursie Mazda Design Experience

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Chodźcie z nami!

Warszawa | 31 października 2020

Polecamy najciekawsze listopadowe wydarzenia

Rekordowe wyniki aukcji designu. Piękne polskie tkaniny i ceramika osiągnęły zawrotne ceny

Wraca to, co piękne

Warszawa | 19 października 2020

Rekordowe wyniki aukcji designu. Tkaniny i ceramika osiągnęły zawrotne ceny

Oskar Zięta: – Jesteśmy inżynieryjnie uzdolnionymi rzeźbiarzami

Ciągle w pędzie

Wrocław | 18 października 2020

Oskar Zięta w rozmowie z „DA” z okazji 10-lecia jego firmy

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu

Zobaczcie jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

Tylko polski design

Warszawa | 7 lipca 2020

Zobaczcie jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem