Vinci – czas na platformę do społecznościowego projektowania wnętrz

Nadarzyn | TEKST SPONSOROWANY

7 listopada 2012 | Architektura | Rzeczy |

Okazuje się, że projektantem wnętrz może być każdy, pod warunkiem, że dysponuje jakimś wnętrzem – realnym lub wirtualnym – i że ma prawdziwy dostęp do wirtualnego Internetu. Ktoś krzyknie „Profanacja! Projektować powinni tylko designerzy, osoby znające się na aranżacji”. Jednak, ile ciekawych zastosowań w życiu prywatnym i w biznesie może mieć społecznościowe projektowanie wnętrz w Vinci.org.pl – sam oceń.

Okazuje się, że projektantem wnętrz może być każdy, pod warunkiem, że dysponuje jakimś wnętrzem – realnym lub wirtualnym – i że ma prawdziwy dostęp do wirtualnego Internetu. Ktoś krzyknie „Profanacja! Projektować powinni tylko designerzy, osoby znające się na aranżacji”. Jednak ile ciekawych zastosowań w życiu prywatnym i w biznesie może mieć społecznościowe projektowanie wnętrz w Vinci.org.pl – sam oceń.

Vinci.org.pl ma ambicję być (podobnie jak jego wielki imiennik) narzędziem wszechstronnym i uniwersalnym, a przy tym darmowym. Vinci nie wymaga ściągania ani instalowania, co odpowiada ogólnoświatowej tendencji do przenoszenia tradycyjnych aplikacji, działających na komputerze użytkownika, do sieci WWW (NetTrack). Jest to wynik zwiększającej się wciąż liczby internautów, którzy w ogromnej większości korzystają z komputera w domu i nie chcą go obciążać kolejnymi, nowymi aplikacjami.

Użytkownik Vinci, po zaprojektowaniu swojego pokoju on-line, które jest tak proste, że nawet dziecku nie nastręczyłoby żadnych problemów, zapisuje projekt na serwerze Vinci.org.pl. Następnie może go opublikować, aby był on dostępny dla innych użytkowników. Tak oto można zasięgnąć fachowej porady, pochwalić się, albo po prostu podyskutować przy kawie. Tym „innym” użytkownikiem może być doświadczony projektant, elektryk, sprzedawca mebli, a nawet ta ładna koleżanka z pracy. Największym atutem jest to, że wszystkie te osoby mogą na bieżąco i jednocześnie współpracować nad jednym i tym samym projektem, obserwując i komentując wzajemnie swoje poczynania.

Portal Vinci.org.pl oferuje również biblioteki gotowych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak drzwi, okna, meble i innych artykułów gospodarstwa domowego (dobre miejsce dla promocji nowych dizajnerskich pomysłów). Już na pierwszy rzut oka widać, gdzie zmieści się sofa, gdzie stół dla pięciu osób, a gdzie zabraknie miejsca na lampę. Warto to rozeznać zwłaszcza przed podjęciem trudnej do cofnięcia decyzji o kupnie mieszkania, bo może się okazać, że zgrabny salon jest jednak za mały, a sypialnia, choć zdoła zmieścić łóżko małżeńskie, to nie pomieści już samego małżeństwa.

Cena od ok. 0 zł do ok. 0 zł.

Więcej na: Vinci.org.pl

Agnieszka Gniado

Powiązane artykuły: