Samsung kontra MacBook Air

| TP

11 lipca 2011 | Rzeczy

Koreański Samsung rzuca wyzwanie ikonie branży technologicznej, firmie Apple. Nowa seria notebooków NP900 ma szansę z powodzeniem rywalizować z MacBook Air, jednym z najbardziej pożądanych ultramobilnych komputerów na rynku.

Koreański Samsung rzuca wyzwanie ikonie branży technologicznej, firmie Apple. Nowa seria notebooków NP900 ma szansę z powodzeniem rywalizować z MacBook Air, jednym z najbardziej pożądanych ultramobilnych komputerów na rynku.

Na polskim rynku debiutuje właśnie jeden z najciekawszych modeli nowej serii notebooków Samsunga: NP900 X3A i5-2537M. Obudowa notebooka została wyprodukowana z duraluminium, co pozwala na zachowanie niewielkiej wagi (1,31 kg) przy ekstremalnej wytrzymałości, niemal dwukrotnie wyższej niż w przypadku klasycznego aluminium. Poza tym, ma on zaledwie 1,6 cm grubości, co w połączeniu z pozostałymi wymiarami obudowy (32.25 x 22.25 cm), czyni go zapewne liderem w kategorii “najbardziej mobilny i kompaktowy” notebook na rynku. A wewnątrz nie ma żadnych elementów ruchomych (np. wentylatory zastąpiono chłodzeniem pasywnym), co na pewno pozytywnie wpłynie na komfort korzystania z urządzenia.

W porównaniu z Apple MacBook Air, nowy Samsung NP900 wygrywa też nowocześniejszą konfiguracją podzespołów, co w efekcie wiąże się z większą wydajnością systemu, zarówno w zastosowaniach typowo biurowych, jaki i multimedialnych. Jego sercem jest Intel Core i5-2520M, czyli przedstawiciel najnowszej linii procesorów dostępnych obecnie na rynku. Podsystem graficzny obsługuje zintegrowany układ Intel HD Graphics 3000, co w połączeniu z wyświetlaczem LED HD (13.3 cala, 1366 x 768 pix) i wyjściem HDMI, stwarza doskonałe warunki do cieszenia się wszelkimi multimediami, filmami HD oraz nowoczesnymi grami 3D. Całość obsługuje 4 GB pamięci operacyjnej (DDR3).

Notebook został wyposażony w nowoczesny i wydajny dysk SSD o pojemności 128 GB. Użytkownik ma też do swojej dyspozycji dwa szybkie porty USB, umożliwiające podłączenie zewnętrznych dysków twardych, napędów płyt Blu-ray/DVD. Za komunikację z siecią, internetem i innymi urządzeniami odpowiadają interfejsy: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v3.0, (HS: high speed) plus wireless PAN. 6-komorowa bateria zapewnia nawet do 7 godzin pracy z dala od elektrycznego gniazdka.

Komputer kosztuje 6 tys. zł. Więcej na www.samsung.com i www.vobis.pl

Powiązane artykuły:

Samsung i Dezeen ogłosili konkurs dla projektantów

Koniec plamy

Warszawa | 11 lipca 2018

Konkurs na projekt grafiki dla trybu Ambient w QLED TV.

Telewizor portalem do świata sztuki: Yves Behar opowiada o The Frame

Nowe reguły gry

Warszawa | 3 grudnia 2017

Telewizor portalem do świata sztuki: Yves Behar opowiada o The Frame.

Jak Francuzi telewizor dla Samsunga zaprojektowali…

Ach ten Serif!

Paryż | 27 września 2015

Jak Francuzi telewizor dla Samsunga zaprojektowali…

surfowanie na stojaku

bez bólu

kapsztad | 13 listopada 2014

Laptop Stand dla lepszej ergonomii pracy.

110-calowe dzieło sztuki

110-calowy Samsung

WARSZAWA | 5 marca 2014

Samsung UHD S9 przenosi świat telewizji w nowy wymiar.