Rok 2011: Podpowiadamy, gdzie się wybrać w poszukiwaniu designu

| MARCIN MOŃKA

10 czerwca 2011 | Wydarzenia

Pewnie wielu z Was zastanawia się gdzie w nowym roku udać się w poszukiwaniu nowości i dobrych rozwiązań, inspirujących projektów i tego wszystkiego, czym chcielibyśmy się w życiu otaczać. Wybraliśmy kilkadziesiąt imprez z całego świata, gdzie można wyruszyć w poszukiwaniu najlepszych wzorców. Dlatego też proponujemy ważne polskie festiwale, zwracamy uwagę na najważniejsze wydarzenia w Europie. Na naszej liście znalazły się także imprezy z dalekiego świata.Pewnie wielu z Was zastanawia się gdzie w nowym roku udać się w poszukiwaniu nowości i dobrych rozwiązań, inspirujących projektów i tego wszystkiego, czym chcielibyśmy się w życiu otaczać. Wybraliśmy kilkadziesiąt imprez z całego świata, gdzie można wyruszyć w poszukiwaniu najlepszych wzorców. Dlatego też proponujemy ważne polskie festiwale, zwracamy uwagę na najważniejsze wydarzenia w Europie. Na naszej liście znalazły się także imprezy z dalekiego świata. Wprawdzie w wielu miejscach jeszcze nie byliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że fani designu w poszukiwaniu inspiracji potrafią polecieć do najdalszych zakątków. Wzornictwo z Brazylii czy Australii? Dlaczego nie!

STYCZEŃ
• IMM Cologne, 18 -23.01, Kolonia (Niemcy), www.imm-cologne.de

Międzynarodowa wystawa mebli, ważne miejsce spotkania wystawców i trendsetterów ze wszystkich liczących się rynków.
• Maison&Objet, 21-25.01, Paryż (Francja), www.maison-objet.com

Francuski festiwal ma dwie odsłony: w styczniu oraz we wrześniu. Zimową odsłonę zaplanowano na 21-25 stycznia, z kolei jesienna odbędzie się od 9 do 13 września. Na paryskim festiwalu można oglądać zarówno najnowsze projekty designerów z całego świata jak i wiele propozycji architektonicznych.

LUTY
• Decoration + Design, 2-4.02, Sydney (Australia), www.decorationdesign.com.au

Ponad 100 australijskich i międzynarodowych wystawców spotyka się na największej imprezie wnętrzarskiej w Australii.
• Stockholm Design Week, 8-12.02, Sztokholm (Szwecja), www.stockholmfurniturefair.se

Jedne z najciekawszych targów poświęconych designowi. Obowiązkowy przystanek dla miłośników skandynawskiego wzornictwa.
• Design Indaba Conference, 23-25. 02, Design Indaba Expo, 25-27.02, Cape Town (Republika Południowej Afryki), www.designindaba.com

Afryka Południowa i design? Jak najbardziej. Niedowiarki i ciekawscy nie mogą opuścić Design Indaba Conference i Expo.

MARZEC
• DEKKOREKS 2011, 2-6.03, Istanbuł (Turcja), www.tuyap.com.tr

Targi prezentujące oświetlenie, meble i inne elementy wyposażenia wnętrz.
• About Design – Targi Wzornictwa, Sztuki Użytkowej i Wyposażenia Wnętrz, 25 -27.03 Gdańsk (Polska), www.mtgsa.pl

To wydarzenie kreujące platformę dialogu pomiędzy nowoczesnym designem a biznesem, a także promujące najlepsze praktyki w zakresie projektowania i wzornictwa.

KWIECIEŃ
• Salone Internazionale del Mobile, 12-17.04, Mediolan (Włochy), www.cosmit.it

Targi w Mediolanie to najważniejsza impreza branży meblowej na świecie. To tu są ogłaszane premiery wielkich marek. Tu odkrywa się nowe talenty, pojawiają się trendy wnętrzarskie. Propozycja absolutnie obowiązkowa!

MAJ
• Arena Design, 2-5.05, Poznań (Polska), www.arenadesign.pl

Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich zafascynowanych współczesnym designem i architekturą. Będzie dużo świetnego wzornictwa, wyjątkowi goście i międzynarodowy biznes.
• SIDIM. Montreal International Interior Design Show, 26-28.05, Montreal (Kanada), www.sidim.com
Impreza dla poszukujących inspiracji, nowych trendów, technologii czy materiałów. To “randka”, której specjaliści od design nie mogą opuścić.

CZERWIEC
• DMY International Design Festival, 1-5.06, Berlin (Niemcy), www.dmy-berlin.com

To międzynarodowa platforma dla współczesnego design. Co roku prezentuje uznanych jak i młodych projektantów, nowe produkty, prototypy i eksperymentalne metody.
• Gdynia Design Days, Gdynia, www.gdyniadesigndays.eu

Gdyńska impreza promuje zjawisko designu przez wydarzenia edukacyjne, kulturalne i wysokiej jakości rozrywkę dla mieszkańców i wszystkich odwiedzających Gdynię. Tworzy również środowisko współpracy biznesu kreatywnego: projektantów, przedsiębiorców i producentów.

LIPIEC
• Design Tokyo, 6-8.07, Tokio (Japonia), www.designtokyo.jp

Design Tokyo prezentuje design “nadający się do sprzedaży”. To wydarzenie, które pozwala zobaczyć najnowsze produkty oraz spotkać najlepszych projektantów z całego świata.
• Decoration+Design 2011, 21-24.07, Melbourne (Australia), www.decorationdesign.com.au

Prezentuje nowości z branży meblowej i wnętrzarskiej z ponad 150 australijskich i światowych firm.

SIERPIEŃ
• Casa Brasil, 2-6.08, Brazylia (Brazylia), www.casabrasil.com.br
Casa Brasil zrodziła się by wypełnić lukę. Już pierwsza edycja pokazała, że Brazylia potrzebuje imprezy targowej skupionej na rynku dobrego designu i wyposażenie wnętrz.

WRZESIEŃ
• CODE Copenhagen Design Fair, 1-4.09, Kopenhaga (Dania), www.copenhagendesignfair.dk

Ciekawe wydarzenia inspirujące, pobudzające i pozwalające zdobyć cenne doświadczenia odwiedzającym, którzy poszukują aktualnych informacji na temat designu.
• Helsinki Design Week, 9-18.09, Helsinki (Finlandia), www.helsinkidesignweek.com

Jedno z najważniejszych skandynawskich wydarzeń związanych z wzornictwem. Zgodnie z ideą festiwalu profesjonaliści spotykając się z publicznością starają się przedstawić jej pewną opowieść, wykorzystując wystawy, spotkania oraz dyskusje. Plus mnóstwo nowych propozycji z fińskiego wzornictwa.
• BalticBuild 2011, 12-14.09, St.Petersburg (Rosja), www.balticbuild.primexpo.ru

BalticBuild to wiodące jesienne targi budowlane i wnętrzarskie w północno-zachodniej Rosji. Impreza jest dobrze znana nie tylko w kraju, ale i za granicą. Przed 2002 rokim nosiła nazwę Batimat and Baltic Building Week.
• Furniture China, 14-17.09, Szanghaj (Chiny), www.furniture-china.cn

To czołowa wystawa branży meblowej w Azji i jedna z trzech najważniejszych tego typu imprez na świecie. Można na niej znaleźć m.in. meble do domu, biura, kuchenne i biurowe. To najlepszy sposób dotarcia do światowych rynków.
• London Design Festival, 17-25.09, Londyn (Wielka Brytania), www.londondesignfestival.com

Jedna z najważniejszych, dorocznych imprez designerskich. Jest organizowana od 2003 roku. W zeszłym roku w programie znalazło się około 200 wydarzeń.
• Vienna Design Week, 29. 09 – 9. 10, Wiedeń (Austria), www.viennadesignweek.at

Na tydzień stolica Austrii, miasto, w którym pija się mocną kawę i serwuje słynny wiedeński sernik lub sznycle przy dźwiękach walcy Straussów, staje się królestwem designu.

PAŹDZIERNIK
• SibFurnitech Interior Design, 4-7.10, Nowosibirsk (Rosja), www.sibfurniture.sibfair.ru

Wystawy wyposażenia wnętrz, specjalizująca się w materiałach, sprzęcie i technologiach dla branży meblarskiej.
• Designblok, 4-09.10, Praga, www.designblok.cz

Najwięsza impreza poświęcona wzornictwu i sztuce użytkowej w Czechach i na Słowacji. Co roku jednak imprezę odwiedzają także designerzy z innych europejskich krajów.
• Dutch Design Week, 22- 30.10, Eindhoven (Holandia), www.dutchdesignweek.nl

Swoje prace prezentuje ponad 1500 designerów, zajmujących się wzornictwem przemysłowym, projektowaniem graficznym, przestrzennym, zarządzaniem projektowym – wszelkimi aspektami designu.
• Furniture – Design – Components, 25-28.10, Mińsk (Białoruś), www.minskexpo.com

Międzynarodowa wystawa nowoczesnych mebli, materiałów i akcesoriów, wyposażenie wnętrz i design, oświetlenie, szkło.
• Łódź Design Festiwal, 20-30.10, Łódź (Polska), www.lodzdesign.com

Najważniejszy polski festiwal poświęcony designowi, na którym co roku pojawiają się nowości wszystkich czołowych polskich projektantów. Na festiwalu pojawiają się również propozycje zza granicy, a wystawom stricte designerskim towarzyszą projekty konceptualne.
• Design Attack, 13-23.10, Kraków (Polska), www.designattack.pl

Nowa impreza na mapie polskiego designu, pomyślana tak, aby prezentacji wzornictwa wybranego kraju europejskiego towarzyszyły wystawy polskich projektów.

LISTOPAD
• DesignTide, 02-09.11, Tokio (Japonia), www.designtide.jp

Targi służące prezentacji nowych produktów, skupione na designie i komercyjnych rozwiązaniach, ale to także wystawa pokazując nowatorskie pomysły projektantów i ich unikalne spojrzenie na świat.
• Design Miami, 29.11 – 4.12, Miami (Floryda, Stany Zjednoczone), www.designmiami.com

Impreza pokazująca unikatowe przykłady designu jak i sztuki, na której goszczą najbardziej wpływowi projektanci, kolekcjonerzy, kuratorzy i krytycy z całego świata. To dyskusje, pokazy designu “od kuchni” oraz pionierskich rozwiązań i technologii.

GRUDZIEŃ
• Homedeco Egypt, Kair (Egipt), www.homedecoexpo.com

W 2010 odbyła się pierwsza edycja egipskiej wystawy poświęconej tekstyliom, sprzętom domowym i wzornictwu wnętrzarskiemu.
• Urban 2011, 15-18.12, Istambuł (Turcja), www.tuyap.com.tr

Targi mebli miejskich oraz elementów architektury krajobrazu.

no images were found

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu