Poznańska Arena Design nagrodziła firmy i projektantów

| MM30 maja 2011 | Wydarzenia

Na zakończonej w miniony weekend Arenie Design nagrodzono producentów i projektantów w kilku konkursach i kategoriach. Poznańska impreza bowiem nie tylko służy wymianie doświadczeń, pomysłów i projektów, ale również stara się wyławiać najlepsze propozycje i nagradzać ich twórców.

Na zakończonej w miniony weekend Arenie Design nagrodzono producentów i projektantów w kilku konkursach i kategoriach. Poznańska impreza bowiem nie tylko służy wymianie doświadczeń, pomysłów i projektów, ale również stara się wyławiać najlepsze propozycje i nagradzać ich twórców.

Wszystkie nagrody wręczano podczas specjalnie przygotowanej gali, która odbyła się w dniu inauguracji imprezy. Jedną z najbardziej oczekiwanych kategorii konkursowych towarzyszących Arenie był konkurs Top Design. – Celem konkursu jest promocja doskonałego wzornictwa na europejskim poziomie. Wyróżnienie prestiżowym znakiem Top Design Award stanowi potwierdzenie wybitnej jakości wzorniczej produktu, gwarantując tym samym liczne korzyści promocyjne – informują organizatorzy.

Producentów nagrodzono w kilku konkursowych kategoriach:

– Przestrzeń domowa – Meble Vox z Janikowa za kolekcję mebli młodzieżowych Young Space. Autorką projektu jest Marta Kurpińska.
– Przestrzeń biurowa – PROFIm z Turku za fotel obrotowy mPosition, zaprojektowany przez Jarosława Szymańskiego ze Studio 1:1.
– Łazienka – firma Marmorin za umywalkę Wega do projektu Marmorin Design Studio.
– Akcesoria meblowe i wyposażenie wnętrz – Manufaktura Ceramiczna Krystyna Kaszuba-Wacławek z Warszawy za ceramiczne kratki wentylacyjne.
– Narzędzia – firma Flügger z Sopotu za szpachlę 2k, zaprojektowaną przez zespół Flügger R&D Tools.

Podczas tegorocznej edycji Areny po raz pierwszy przyznano nagrody w konkursie Future Generation. Te zmagania konkursowe były skierowane do młodych projektantów i architektów, zarówno studentów jak i absolwentów uczelni wyższych oraz policealnych o profilu technicznym i artystycznym, którzy swoje proce poświęcili “formie przyszłości”. Do konkursu można było zgłaszać koncepcje, które nie zostały wdrożone do produkcji lub realizacji.
Nagrodę główną w wysokości 25 tys. zł otrzymał Piotr Górski z Elbląga za projekt produktu – długopis dla niepełnosprawnych Just Pen.

Jury konkursu postanowiło przyznać również dwa równorzędne wyróżnienia po 5 tys. zł każde: Pawłowi Garusowi z Poznania za projekt obiektu architektonicznego Pawilon Wody oraz Katarzynie Borkowskiej z Siedlec za komplet porcelany do picia herbaty Practea. W konkursie nagrodę specjalną, przyznaną przez marszałka województwa wielkopolskiego otrzymał Michał Bartkowiak z Poznania za projekt produktu Drzwi w każdą stronę. W nagrodę młody projektant weźmie udział w przyszłorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

Arenie Design towarzyszyły targi Home Decor, i to z myślą o biorących w nich udział wystawcach powstał konkurs Acanthus Aureus, gdzie nagradza się stoiska, których projekt pozwala najlepiej realizować strategię marketingową firmy podczas targów. Tą nagrodą w tym roku wyróżniono stoiska firm: Eurofirany B.B. Chodzyńscy z Żywca, Business Consulting Group z Wrocławia, Red Project z Wolsztyna, Wandex Agata Wróblewska z Sopotu oraz Bettina z Bielska-Białej.

no images were found

Powiązane artykuły:

Oswojone lata 50. w projekcie Atelier Starzak Strebicki

Oswojone lata 50.

Poznań | 9 czerwca 2020

Charakter przestrzeni definiuje nowoczesna interpretacja meblościanki

Na poznańskiej Wildzie

Wilda

Poznań | 20 marca 2020

Mieszkanie w secesyjnej kamienicy, w sercu historycznej dzielnicy Poznania

Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

NOWY DOM KINNARPS

Poznań | 25 lutego 2020

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!