Powstała wypożyczalnia polskich mebli

Warszawa | ŁUKASZ POTOCKI

9 listopada 2015 | Design | Miejsca |

W stolicy powstała wypożyczalnia mebli zaprojektowanych wyłącznie przez Polaków. W większości są to autorskie projekty Zofii Ebert i Władysława Buchnera – założycieli marki Modulio.

Nazwa marki nawiązuje do sformułowania „Moduli Space” – to termin matematyczny, związany z geometrią. – Stawiamy na precyzję wykonania i kompozycji zestawów mebli. Oczywiście wskazuje też na to, że jedną z najważniejszych wartości naszych produktów jest ich modułowość -przekonuje Zofia Ebert, która markę założyła z bratem Władysławem Buchnerem. Zofia zajmuje się organizacją produkcji, Władysław oprawą graficzną. Meble projektują razem, wszystko konsultują.

Wypożyczalnia mebli na eventy stawia wyłącznie na produkty polskie, gdyż marka chce promować rodzimych projektantów, którzy w ostatnich latach mają coraz więcej do powiedzenia i stawiają nowatorstwo. W pierwszej kolekcji Modulio znalazły się dwa projekty gościnne. Pierwszym z nich jest Siatkowe krzesło autorstwa Henryka Sztaby. Projekt zrealizowany w latach 70. cieszył się ogromną popularnością, teraz przeżywa drugą młodość. Drugim projektem jest Lampostolik Braci Ebert, nagrodzony w zeszłorocznej edycji konkursu „Make Me”. To lekki mebel z bezprzewodową lampą, świecącą do 8 godzin po naładowaniu, który fantastycznie wygląda podczas letnich imprez plenerowych.

Więcej na www.modulio.pl

Powiązane artykuły: