Poszukają najlepszych śląskich wzorów

Cieszyn | MAC


18 kwietnia 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy | Styl życia | Wydarzenia |

Po raz ósmy Zamek Cieszyn organizuje konkurs “Śląska Rzecz” – dzięki niemu dowiemy się, jakie najlepsze produkty, projekty graficzne oraz usługi powstały w województwie śląskim w roku 2012. Zgłoszenia są przyjmowane do końca kwietnia, a laureatów poznamy w czerwcu, podczas uroczystej gali. Patronem konkursu jest “Design Alive”.

Po raz ósmy Zamek Cieszyn organizuje konkurs “Śląska Rzecz” – dzięki niemu dowiemy się, jakie najlepsze produkty, projekty graficzne oraz usługi powstały w województwie śląskim w roku 2012. Zgłoszenia są przyjmowane do końca kwietnia, a laureatów poznamy w czerwcu, podczas uroczystej gali. Patronem konkursu jest “Design Alive”.

– Każdą edycją konkursu “Śląska Rzecz” piszemy kolejne rozdziały historii dizajnu naszego regionu. W tym roku zapisujemy je Silesianą, naszym śląskim krojem pisma, który jest motywem przewodnim identyfikacji wizualnej. Przypominamy w ten sposób zwycięzcę konkursu z 2006 roku i równocześnie zapraszamy na wystawę “Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w Zamku Cieszyn, przygotowaną również przy wsparciu “Design Silesia” – deklarują organizatorzy konkursu. Do “Śląskiej Rzeczy” zapraszają projektantów, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, samorządy, instytucje kultury z terenu Śląska, których produkty i projekty graficzne zostały wdrożone w 2012 roku. Udział w konkursie dla wielu z nich może okazać się bardzo prestiżową sprawą – laureaci nie tylko bowiem otrzymają prawo do posługiwania się tytułem “Śląskiej Rzeczy”, ale również dzięki zgłoszeniu mogą swoje produkty i projekty promować.

Nagrody i wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa. W minionych latach swoje produkty zgłaszały firmy o bardzo różnych profilach działalności – byli to producenci mebli, lamp, odzieży, sprzętu medycznego, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych, żywności, ale też ciężkich maszyn (kotły grzewcze, obrabiarki i tokarki), jak i projektanci książek, wydawnictw (także muzycznych), stron internetowych, czy identyfikacji wizualnych. W zeszłym roku dołączyły firmy, instytucje i projektanci wdrażający usługi. Ta kategoria jest bowiem najmłodszą w konkursowych zmaganiach.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in. Moho Design, Famed S.A., Skoff Sp. z o.o., Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski, Infobox Sp. z o. o., Zakład Inżynierii Ruchu, Pajak Sport, Hi-Mountain, M.C.I. Sp. z o. o., Kera Ceramika, Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Muzeum Śląskie w Katowicach, Centrum Sztuki Współczesnej “Kronika”, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej “Być Razem”, Fundacja Brama Cukermana, Wydawnictwo Szkolne PWN, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A.

Najlepsze produkty, projekty i usługi poznamy 14 czerwca podczas uroczystej gali w Zamku Cieszyn, połączonej z otwarciem wystawy pokonkursowej. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do 30 kwietnia. “Design Alive” jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.zamekcieszyn.pl, www.slaskarzecz.pl, www.design-silesia.pl

Powiązane artykuły:

Zimowy numer „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Numer pełen premier

Warszawa | 21 grudnia 2020

Zimowe wydanie „Design Alive” z podtytułem „Kolekcje” już w sprzedaży

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Wystartowała 12. edycja konkursu VASCO Integracja 2020

VASCO Integracja

Warszawa | 27 lutego 2020

VASCO Group zaprasza do 12. edycji konkursu VASCO Integracja 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award!

Velux zaprasza

Warszawa | 26 lutego 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award

Architektura niepodległości w Europie Środkowej

O niepodległości

Kraków | 6 stycznia 2019

„Architektura niepodległości w Europie Środkowej".