Nowe życie teatralnych foteli

Warszawa | MAC

15 października 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy |

Dawne fotele teatralne otrzymały “drugie życie”. Mirosław Nizio, twórca marki Nizio Interior, postanowił przenieść je wprost z teatralnej widowni do pracowni rzemieślniczej, gdzie otrzymały nowe kształty. Wszystko zgodnie z ideą “recycle, reuse, remake”.

Fotele pochodzą z jednego z warszawskich teatrów, gdzie służyły przez kilkadziesiąt lat. Na szczęście nie trafiły na śmietnik. W warsztacie poddano je gruntownej renowacji, olejowaniu i lakierowaniu a także tapicerowaniu różnobarwnymi materiałami z duńskiej wełny. Teraz sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak się klasycznych wnętrzach.
Dawne fotele teatralne otrzymały “drugie życie”. Mirosław Nizio, twórca marki Nizio Interior, postanowił przenieść je wprost z teatralnej widowni do pracowni rzemieślniczej, gdzie otrzymały nowe kształty. Wszystko zgodnie z ideą “recycle, reuse, remake”.

Fotele pochodzą z jednego z warszawskich teatrów, gdzie służyły przez kilkadziesiąt lat. Na szczęście nie trafiły na śmietnik. W warsztacie poddano je gruntownej renowacji, olejowaniu i lakierowaniu, a także tapicerowaniu różnobarwnymi materiałami z duńskiej wełny. Teraz sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak się klasycznych wnętrzach.

Renowacja foteli to jeden z projektów marki Nizio Interior. Jej pomysłodawca i założyciel to architekt, rzeźbiarz, dizajner, animator życia kulturalnego, który obecnie redefiniuje stare przedmioty. Daje im nowe życie, nowy kształt i zastosowanie. Meble Nizio powstają w krótkich seriach. Wiele z nich to unikaty.

Ojciec Mirosława Nizio prowadził zakład stolarski w Biłgoraju. Pod jego okiem zgłębiał tajniki snycerki, a z czasem zdobył papiery mistrzowskie. Już jako architekt pracujący w Nowym Jorku zajął się także renowacją zabytkowych mebli. W pracowni ojca Mirosław Nizio zdobył nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności. Wyniósł z niej też przekonanie, że jakość materiałów, precyzja w wykonaniu i indywidualne podejście do przedmiotu oraz jego odbiorcy są gwarancją sukcesu. Na tych fundamentach oparł stworzoną przez siebie markę Nizio Interior.

Więcej: www.niziointerior.pl

Powiązane artykuły:

TON przedstawia kolekcję Grand Slam

Grand Slam

Warszawa | 7 kwietnia 2020

Finezyjna technika gięcia drewna opanowana do perfekcji

Ikony designu: Fotel, który łamie konwenanse

Po prostu D4

Lauenförde | 21 marca 2019

Ikony designu. Fotel, który łamie konwenanse.

Kultowy fotel w nowej odsłonie

Nowa twarz ikony

Tolentino | 27 listopada 2018

Kultowy fotel Sanluca projektu braci Castiglioni w nowej odsłonie!

Muzeum Polskiej Wódki już działa!

Muzeum wódki

Warszawa | 7 sierpnia 2018

Otwarto Muzeum Polskiej Wódki projektu Nizio Design International.