Niemcy nagradzają młodych

| MAC

26 stycznia 2011 | Wydarzenia

Na zakończonym w niemieckiej Kolonii festiwalu IMM przyznano dwie główne nagrody dla młodych projektantów. Otrzymali je twórcy ze szwedzkiego studia AKKA z Goteborga oraz Harry Thaler z Londynu.

Na zakończonym w niemieckiej Kolonii festiwalu IMM przyznano dwie główne nagrody dla młodych projektantów. Otrzymali je twórcy ze szwedzkiego studia AKKA z Goteborga oraz Harry Thaler z Londynu.

Szwedzi otrzymali nagrodę za stół OLA. Tą pomysłową konstrukcję doceniono za bardzo prosty sposób jego użycia, czyli składania i rozkładania. To zwłaszcza ważne w czasie przygotowań np. konferencji: – Nasze stoły może przygotować do pełnienia funkcji jedna osoba, nawet niewielkiego wzrostu. Jest prosty w użyciu i nie trzeba go skręcać – przyznają projektanci, czyli Petter Danielson i Oscar Ternbom. Po złożeniu stół można przetrzymywać np. pod ścianą. W postaci złożonej nie zajmuje wiele miejsca. Jest wykonany z aluminium. A nazwa stołu – to symboliczny hołd złożony przez Danielsona swojemu ojcu, bo Ola to właśnie imię jego ojca.

Na razie projekt studia AKKA nie trafił do sprzedaży, ale już niedługo będzie go można kupić. Wyprodukuje go bowiem szwedzka forma Materia i zostanie zaprezentowany w lutym tego roku podczas Międzynarodowych Targów Mebli w Sztokholmie.

Drugi zwycięski projekt to Pressed Chair, stworzone przez londyńskiego dizajnera Harry’ego Thalera. Nagrodzone krzesło powstało z blachy aluminiowej o grubości 2,5 milimetra. Krzesło jest wykonane z jednego ukształtowanego arkusza blachy. W tej technologii Thaler wykonał nie tylko krzesło, ale również stołki. Konstrukcja jest niezwykle stabilna, zapewnia ją technologia wykonania, poszczególne elementy są bowiem kształtowane przez odpowiednie ich wyginanie.

Więcej: www.akka.se i www.harrythaler.it

Powiązane artykuły:

Wystartowała 12. edycja konkursu VASCO Integracja 2020

VASCO Integracja

Warszawa | 27 lutego 2020

VASCO Group zaprasza do 12. edycji konkursu VASCO Integracja 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award!

Velux zaprasza

Warszawa | 26 lutego 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award

Wygraj z presją czasu i zdobądź 1000 euro!

Stań i walcz!

Katowice | 19 grudnia 2018

Druga polska edycja „Roca One Day Design Challenge”.

Weź udział w wyzwaniu Cosentino Design Challenge!

Wyzwanie Cosentino

Almería | 28 listopada 2018

Nowy konkurs promocję kreatywności i talentu w projektowaniu.