Mówimy: bawmy się!

| MAC


18 czerwca 2012 | Wydarzenia

Po sukcesie zeszłorocznej edycji organizatorzy Gdynia Playground idą za ciosem i przygotowują już tegoroczną odsłonę wydarzenia. Podobnie jak przed rokiem także i tego lata wystawa ma zmienić oblicze Nadmorskiego Bulwaru.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji organizatorzy Gdynia Playground idą za ciosem i przygotowują już tegoroczną odsłonę wydarzenia. Podobnie jak przed rokiem także i tego lata wystawa ma zmienić oblicze Nadmorskiego Bulwaru.

“Mówimy: bawmy się!” – to hasło tegorocznej edycji. Dlatego też organizatorzy umieszczą nad morzem obiekty do zabawy lub zabawne, wokół których będzie animowana aktywność mieszkańców Gdyni oraz odwiedzających miasto turystów. – W ten sposób chcemy pokazać przypadkowym osobom, jak ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu. Rozrywki, które proponujemy pouczają, angażują i kształcą wrażliwość estetyczną odbiorców – zapowiadają organizatorzy.

Wśród przygotowanych atrakcji warto wspomnieć m.in. o grze w kapsle, w ostatnich latach nieco zapomnianej grze. A już 30 czerwca bulwar przekształci się w ogromny tor kapslowy, a jego kolejnymi przystankami staną się interaktywne instalacje.

Ponadto wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić Gdynię mogą liczyć na mnóstwo innych działań i obiektów, umilających pobyt nad morzem. Będą to m.in. projekty: “Wielka nuda na Bulwarze” – tworzenie origami ze specjalnie przygotowanych ulotek, “3:4:Ry” – gra w klasy dla najmłodszych, “Pstryk” – wielki włącznik typu switch w Gdyni będzie “uruchamiać” zabawę, “GRAma” – gra pikselami na świeżym powietrzu, “Korek Bałtycki” – po kąpieli w wielkiej wannie jakim jest Bałtyk będzie można wyciągnąć… korek czy “Stół +30” – niecodzienny stół piknikowy znany już z poprzedniej edycji wydarzenia.

Gdynia Playground wystartuje 30 czerwca i potrwa do końca wakacji. Organizatorem akcji jest Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo. “Design Alive” objął wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej: www.pocoto.eu

Powiązane artykuły:

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days teraz dostępna dla każdego. Prelegenci już w sieci!

Rozmowy w sieci

Gdynia | 22 sierpnia 2020

Wyjątkowa edycja Gdynia Design Days już na YouTube

Paulina Kisiel: – Pomimo pandemii udało się przygotować bardzo wartościową i dostępną edycję Gdynia Design Days

Globalna debata

Gdynia | 28 lipca 2020

Paulina Kisiel, kierowniczka GDD, podsumowuje tegoroczny festiwal

Już jest piąta odsłona kolekcji Manuba. I można kupować w sklepie online!

Manuba 2020

Gdynia | 14 lipca 2020

Piąta odsłona kolekcji Manuba stworzonej specjalnie na Gdynia Design Days

Design talks Business Summit – edycja online

DtB Summit

Gdynia | 10 lipca 2020

Przed nami dwa, intensywne dni wymiany doświadczeń