Konkurs: Wygraj zabawkę. I to jaką!

| MAC

23 grudnia 2010 | Rzeczy

Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są Designer Toys. Aby wygrać jedną z zabawek, wystarczy w czwartek odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Odpowiedź na nie znajdziecie w portalu designalive.pl.

Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są Designer Toys. Aby wygrać jedną z zabawek, wystarczy w czwartek odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Odpowiedź na nie znajdziecie w portalu designalive.pl.

Designer Toys to nie tylko moda, która przywędrowała do nas kilka lat temu. To również styl życia, kultura, a także środowisko osób, które by zdobyć kolejną upragnioną zabawkę do kolekcji są w stanie poświęcić wiele czasu na poszukiwania. A czasami też wybrać się w podróż. Choćby na zloty kolekcjonerów, gdzie oprócz zabawek pojawiają się także i ich twórcy. Kolekcjonerzy zabawek rekrutują się z różnych środowisk, żadnym ograniczeniem nie jest wiek czy pełnione w społeczeństwie funkcje. Designer Toys to także bardzo demokratyczna forma aktywności – często ich twórcy umożliwiają swoim odbiorcom poczucie uczestniczenia w dużej przestrzeni kulturowej. Zresztą zabawki od czasu do czasu trafiają też na wystawy np. w galeriach.

Aby stworzyć Designer Toy trzeba mieć nie tylko dobry pomysł, ale również odpowiedni materiał. Wzięci projektanci i zarazem producenci (często bowiem projektant grafik na zabawkach jest również ich wykonawcą) często tworzą kolekcje unikatowe, i wówczas zabawka potrafi osiągać na aukcjach zawrotne sumy. Obok kolekcji unikatowych powstają także zabawki produkowane seryjnie (po kilkaset sztuk), jednak po wyprzedaniu takiego modelu ten już więcej nie wraca do produkcji). Designer Toys często są antropomorficzne, przyjmują finezyjne kształty, potrafią i przerazić, a zarazem skłonić do dyskusji. W Polsce rozpowszechnianiem zabawek zajmuje się m.in. portal Subnormal.pl.

Dla naszych Czytelników mamy trzy figurki: biały model Munny wraz z akcesoriami oraz dwa modele Unipo Series 5 – Speed Demons, a są nimi Oom i Rer.

Aby otrzymać jedną z nich, trzeba w czwartek 16 grudnia pomiędzy godz. 12.00 a 14.00 odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywał się projektant, który w latach 90. przerobił popularne figurki G.I. Joe, obdarzając je własnoręcznie wykonanymi głowami, dłońmi, stopami, ubraniami i akcesoriami inspirowanymi modą uliczną?

Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą być zalogowane w portalu designalive.pl.

Nagrodzimy autorów trzech pierwszych poprawnych odpowiedzi. Prosimy je wysyłać na adres: redakcja@designalive.pl.

Sponsorem konkursu jest portal Subnormal.pl.

Powiązane artykuły:

Polecamy dobry design na Dzień Dziecka. To mogą być fajne prezenty!

Design dla dzieci

Warszawa | 30 maja 2020

Przedstawiamy pomysły na prezenty proste, w duchu slow life i użyteczne

Wystartowała 12. edycja konkursu VASCO Integracja 2020

VASCO Integracja

Warszawa | 27 lutego 2020

VASCO Group zaprasza do 12. edycji konkursu VASCO Integracja 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award!

Velux zaprasza

Warszawa | 26 lutego 2020

Trwa rejestracja do IX edycji International VELUX Award

Wygraj z presją czasu i zdobądź 1000 euro!

Stań i walcz!

Katowice | 19 grudnia 2018

Druga polska edycja „Roca One Day Design Challenge”.

Weź udział w wyzwaniu Cosentino Design Challenge!

Wyzwanie Cosentino

Almería | 28 listopada 2018

Nowy konkurs promocję kreatywności i talentu w projektowaniu.