Konkurs Top Design rozstrzygnięty

| MAC

8 marca 2012 | Wydarzenia

Poznaliśmy laureatów Top Design Award pod patronatem “Design Alive”. Tradycyjnie już nagrody wręczono w Poznaniu podczas Areny Design (5-8 marca). Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. projekt Patricii Urquioli, jednej z najbardziej wziętych dizajnerek na świecie.

Poznaliśmy laureatów Top Design Award pod patronatem “Design Alive”. Tradycyjnie już nagrody wręczono w Poznaniu podczas Areny Design (5-8 marca). Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. projekt Patricii Urquioli, jednej z najbardziej wziętych dizajnerek na świecie.

Nagrody przyznano w tym roku w pięciu grupach tematycznych. Projekt Patricii Urquioli okazał się najlepszy w pierwszej z nich, czyli “przestrzeni domowej”. Wyróżniono jej zaprojektowany dla Kettal/Loftcasa fotel bujany – połączenie aluminiowej konstrukcji oraz trójwymiarowego włókna. Podobno materiał użyty do wykonania fotela, będący mikro-reprodukcją włókna organicznego, może w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizować produkcję np. siedzisk.

W grupie tematycznej “kuchnia” nie miał sobie równych system Blue Chilled & Sparkling 31323000, zaprojektowany przez Paula Flowersa i produkowany przez Grohe. System o dość długiej i skomplikowanej nazwie to nic innego jak urządzenie filtrujące wodę, schładzające ją do temperatury 4-10 st. C a następnie mogące serwować ją prosto z baterii w formie niegazowanej, lekko gazowanej bądź gazowanej – w zależności od upodobań użytkownika.

Tytułem Top Design uhonorowano także saunę Vitrium, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez Klafs. Projekt sauny z czystego szkła został nagrodzony w kategorii “łazienka, wellness”.

Z kolei w kategorii “motoryzacja i transport publiczny” najlepszy okazał się tramwaj Tramino (producent: Solaris, projekt: Jens Timmich). To w całości tramwaj niskopodłogowy, składający się z pięciu członów, mogący wziąć na swój pokład do 229 pasażerów (w tym 48 na miejscach siedzących). Wysokość podłogi tramwaju nad główką szyny wynosi jedynie 350 mm.

I wreszcie kategoria “wyposażenie wnętrz”. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się wzór cyfrowy Paint Splatter (producent: Shattdecor, projekt: dział Design Schattdecor AG pod kierownictwem Claudii Kuechen). Paint Splatter to nic innego jak interpretacja plam, zacieków oraz smug po farbie na powierzchni surowego papieru. Dekor doskonale oddaje charakter zużytego materiału. Sprawdza się w przestrzeniach, które wypełniają obiekty naruszone przez upływający czas – cegły czy stal.

Więcej: www.arenadesign.pl

Powiązane artykuły:

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!

Gra perspektywą

Gra perspektywą

walencja | 10 maja 2019

Najnowsza kolekcja dywanów marki Gan to kolejne dzieło Patricii Urquioli.

Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

TransFormacje

Poznań | 8 marca 2019

11. edycja Areny Design w dniach 12-15 marca.