Katowice: Prezydencja i kulturalna akcja

| MM13 lipca 2011 | Wydarzenia

Do 20 lipca można zapisywać się na warsztaty organizowane podczas TAKK!, czyli Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. Wszystkie wydarzenia akcji zaplanowano do końca wakacji w Rondzie Sztuki i przestrzeni miejskiej Katowic. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal designalive.pl.

Do 20 lipca można zapisywać się na warsztaty organizowane podczas TAKK!, czyli Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice. Wszystkie wydarzenia akcji zaplanowano do końca wakacji w Rondzie Sztuki i przestrzeni miejskiej Katowic. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal designalive.pl.

Z początkiem lipca rozpoczęła się polska prezydencja w Unii Europejskiej. A wraz z nią dziewięć polskich miast realizuje specjalny program kulturalny. Wśród wydarzeń poświęconych polskiej prezydencji znalazł się projekt katowickiej galerii Rondo Sztuki, współorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Katowice i Akademię Sztuk Pięknych. – TAKK! to tymczasowy, interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny, który przez pięć letnich tygodni stanie się platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, komiksu i architektury. Program projektu w katowickim Rondzie Sztuki został podzielony na dwa bloki: działania i prezentacje. Działania to cykl warsztatów/interakcji, wykorzystujących różne dziedziny sztuki i pobudzających odbiorców kultury do działania. Prezentacje skupiać się będą na ukazywaniu różnorodności współczesnej kultury i wpływu jaki wywiera na nasze życie – informują organizatorzy.

Uczestnicy akcji będą się interesować miastem i jego przestrzenią. Do projektu zostali zaproszeni goście spoza Katowic oraz artyści działający na Górnym Śląsku. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć specyfikę Katowic a także spojrzeć na niej z nieco innej perspektywy.

Podczas Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice zaplanowano mnóstwo warsztatów, związanych z recyklingiem, muzyką, food designem, komiksem, sztuką a także specjalne warsztaty dla najmłodszych. Poprowadzą je m.in. Justyna Kucharczyk, Grupa Wzorro, Cecylia Malik, Paweł Szeibel i Ronnie Deelen. Zapisy potrwają do 20 lipca. Cała akcja wystartuje 29 lipca i potrwa do 2 września. Podczas akcji będzie można wziąć udział również w specjalnych koncertach, jakie przez miesiąc wypełnią miejskie przestrzenie Katowic.

TAKK! jest częścią Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. W programie znajduje się ponad 1000 projektów artystycznych, 60 wydarzeń cyklicznych, w których organizację zaangażowanych jest przeszło 170 organizacji partnerskich.

Szczegóły: www.rondosztuki.pl

Powiązane artykuły:

Odzyskany blask. Zobaczcie jak polska projektantka odnowiła XIX-wieczne mieszkanie w Berlinie

Urok Charlottenburga

Berlin | 15 października 2020

Adaptacja wnętrza XIX–wiecznej kamienicy projektu Agi Kuczyńskiej

Projekt z historią w Katowicach. Mieszkanie Karoliny i Wojtka

Moderna w Katowicach

Katowice | 24 września 2019

Gdy design staje się twoją pasją. Poznajcie mieszkanie Karoliny i Wojtka

Spojrzenie w gwiazdy

Spojrzenie w gwiazdy

Warszawa | 14 lutego 2016

Aphelium - najnowsza kolekcja srebrnej biżuterii marki TAKK.

Jubileuszowy konkurs Śląska Rzecz rozstrzygnięty

Śląska Rzecz 2014

Cieszyn | 20 czerwca 2015

Dziesiąta edycja konkursu Śląska Rzecz rozstrzygnięta.

TAKK znaczy “dziękuję”

TAKK - "dziękuję"

Warszawa | 16 marca 2015

TAKK - ponadczasowy design w modzie i dobra moda w designie.

10 lat minęło… [zdjęcia]

10 lat minęło…

Cieszyn | 3 marca 2015

Zamek obchodził w dniach 27 luty-1 marca swoje 10. urodziny.