Jesienny numer “Design Alive” już w sprzedażyW nowym numerze magazynu “Design Alive” piszemy o nowym obliczu luksusu i naszych tęsknotach za prawdziwymi emocjami, smakami, zapachami. To numer pełen zmysłowych wnętrz, organicznych kosmetyków, (est)etycznej mody, emocjonujących samochodów, charyzmatycznych ludzi.

W nowym numerze magazynu “Design Alive” piszemy o nowym obliczu luksusu i naszych tęsknotach za prawdziwymi emocjami, smakami, zapachami. To numer pełen zmysłowych wnętrz, organicznych kosmetyków, (est)etycznej mody, emocjonujących samochodów, charyzmatycznych ludzi.

“Luksusowym jest to, co nieosiągalne, a nie to, co najbardziej wystawne. Luksus zmienia oblicze na ludzkie i skromne, w momencie, gdy podstawowe wartości stają się dobrem rzadkim. To powrót do esencji i namacalności życia, jego szczerego, i autentycznego smakowania”. Tak o luksusie pisze Olga Nieścier, która w artykule “Estetyka momentu” mówi o tendencjach w dzisiejszej modzie.

Polecamy również projekty Philippe’a Malouina oraz Jamiego Hayona, brzmienie ikon Piotra Metza, kulinarne “protesty” Jana A.P. Kaczmarka i Modesta Amaro, naturalne kosmetyki, zmysłowe technologie Agnieszki Szóstek oraz miejsca, gdzie czas płynie wolniej – galerię Rossany Orlandi, spa w Patagonii, dom nad Pacyfikiem i klasyczną alpejską chatę z zaskakującymi wnętrzami.

Zastanawiam się jednak, co w sferze samej estetyki czeka nas jutro? Co stanie się, gdy dokona się cyfrowa rewolucja, o której pisze Marcin Mońka w materiale “Trzecia Rewolucja Przemysłowa”? Czy to koniec kreatorów i marek? Przecież mając drukarkę 3D każdy stworzy własny kubek czy sukienkę. Jak będzie wyglądała ta estetyka demokratyczna? No cóż, czas pokaże.

A póki co, cieszmy się jesienią, zadbajmy o siebie i to, co dziś luksusowe: wolny czas i celebrowanie chwili.

Magazyn z hasłem przewodnim “Nowe oblicze luksusu” liczy 96 stron, kosztuje 18 zł.

Magazyn znajdziesz: tutaj
Prenumeratę zamówisz: tutaj

Powiązane artykuły:

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Polska!

Warszawa | 4 listopada 2020

Już jest nowy numer „DA Home”! A w nim piękna Polska

Jesienny magazyn „Design Alive” już w sprzedaży. Pełen esejów wielkich umysłów, pięknych idei oraz nietuzinkowych wnętrz

Normalność

Warszawa | 30 września 2020

Jesienny numer „DA" już w sprzedaży. Z dodatkiem pełnym esejów!

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Już jest! Letni numer „Design Alive”, a w nim 10 wyjątkowych miejsc na nasze 10. urodziny

Urodzinowy numer

bielsko-biała | 2 lipca 2019

Letni numer „DA", a w nim 10 wyjątkowych miejsc na 10. urodziny.

Oto najnowszy magazyn „DA Home” – trzecie wydanie specjalne „Design Alive” poświęcone wnętrzom

O wnętrzach

bielsko-Biała | 19 maja 2019

Już jest trzeci numer „DA Home", wydanie specjalne „DA" o wnętrzach.

Wiosenny numer „DA” już w sprzedaży. Rozpoczynamy świętowanie naszych 10. urodzin!

Na urodziny

Bielsko-Biała | 13 marca 2019

Już jest: świeży, nowy, wiosenny. Magazyn „DA" nr 29.