Jaguar I‑Pace. Twój pierwszy elektryczny samochód

| Tekst promocyjny

31 marca 2021 | Design | Styl życia |

Jaguar I‑Pace to pierwszy, w pełni elektryczny SUV w Europie. Odświeżona wersja modelu została wzbogacona o jeszcze lepszy system infotainment oraz szybsze ładowanie.

Jaguar I‑Pace to niezwykle praktyczny i zwinny samochód, który doskonale sprawdzi się zarówno w miejskiej jeździe, jak i podczas dalszych podróży. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą żyć w zgodzie z przyrodą i troszczą się o środowisko. 

Jaguar I‑Pace – dlaczego warto go mieć?

Jaguar I‑Pace napędzany jest dwoma synchronicznymi silnikami elektrycznymi. Podobnie do technologii wykorzystywanej w samochodzie wyścigowym Formuły E modelu I‑Type, silniki te generują moc 400KM oraz blisko 700Nm momentu obrotowego. Stały moment obrotowy i napęd na wszystkie koła AWD czynią z I‑Pace prawdziwie sportowy samochód. Do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,8 sekundy.

Samochód wyposażony jest w baterię o pojemności 90 kWh. Na jednym ładowaniu potrafi pokonać do 470 km. Dzięki umieszczeniu ogniw pod podłogą, użytkownicy mogą cieszyć się większą przestrzenią, a co za tym idzie, większym komfortem podróżowania.

Dołączone do samochodu dwa kable ładujące pozwalają ładować go w domu lub w stale rosnącej liczbie publicznych punktów ładowania. Standardem w odświeżonym Jaguarze I-Pace jest pokładowa ładowarka o mocy 11 kW, która umożliwia domowe ładowanie w tempie dającym ponad 50 km zasięgu na godzinę, przy użyciu wallboxa o takiej samej mocy.

W odświeżonej wersji modelu zainstalowaną Pivi Pro – nową generację systemu informacyjno-rozrywkowego. Teraz wykorzystuje on trzy ekrany. Największy ma przekątną 12,3 cala i są to tzw. wirtualne zegary. Kolejny ma 10 cali i zlokalizowano go na środku deski rozdzielczej. Wspomaga go jeszcze jeden wyświetlacz, mający przekątną 5 cali. Ten ostatni umieszczony jest nisko, pomiędzy dwoma dużymi pokrętłami regulacji ustawień klimatyzacji i temperatury. Na pokładzie nie mogło zabraknąć także indukcyjnego ładowania smartfonu, łączności Bluetooth oraz obsługi Android Auto i Apple CarPlay, umożliwiającej sparowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Wydajny procesor i ulepszona obsługa mają sprawić, że korzystanie z systemu pokładowego I-Pace’a jest tak łatwe i intuicyjne, jak w przypadku obsługi smartfonu.

Elektryczny SUV Jaguara wyróżnia się stylistyką – płynną linią nadwozia, efektownymi przetłoczeniami na masce i charakterystycznymi tylnymi nadkolami. Design wnętrza jest czysty i uporządkowany, a jednocześnie nowoczesny. Charakter elektrycznego układu napędowego zapewnia dodatkową przestrzeń, zapewniając większą swobodę w celu maksymalizacji komfortu zapewnianego podczas podróży.

Więcej na dedykowanej stronie